Monthly favourites | October 2015

7. novembra 2015

Ahojte priatelia! Ako víkendujete? Ja "ničnerobením", haha. Akurát k nám prišli starkí zagratulovať mojej sestre, ktorá mala včera šestnásť rokov. Ach, ale ten čas letí! Akoby to bolo včera, čo som sama mala "sladkých šestnásť". :-) Pamätáte si na tých vašich šestnásť?


V tomto príspevku by som vám chcela opäť predstaviť veci, ktoré som si počas minulého mesiaca obľúbila. Je ich oveľa viac ako naposledy, pretože som trochu "zariskovala" a kúpila si aj nejaké nové produkty na starostlivosť o pleť.

 Očný tieň ESSENCE - I Love Nude | 05 My Favourite Tauping
Tento očný tieň som našla len čisto náhodou, keď som bola asi pred mesiacom v DM drogérii. Je to môj prvý očný tieň tejto značky a jeho kvalitou a pigmentáciou som naozaj veľmi milo prekvapená. Vždy som mala rada zemité očné tiene a tento je pre mňa akoby oveľa lacnejšou náhradou očného tieňu z paletky Naked 2 od Urban Decay, ktorý sa volá Tease, ktorý používam z tejto paletky najviac a už sa mi míňa a tak som hľadala zaň náhradu. A aj som ju našla! Čo sa týka kvality pigmentácie aj farby sú tieto tiene naozaj takmer identické - narozdiel od ich ceny. Myslím, že tento tieň značky ESSENCE stál len niečo cez 2€ - najviac do troch Eur.

 Lak na nechty Miss Sporty - Candy Shine Glitter Effect | 002
Laky značky Miss Sporty patrili vždy medzi moje najobľúbenejšie, takže pri tejto kúpe som vedela, do čoho idem. Je to krásny lak s jemnými trblietkami a malými svetloružovými bodkami rôznej veľkosti, ktorý pri nalakovaní na nechte vyzerá ako jemná krajka. Cenu si presne nepamätám, ale laky tejto značky sa pohybujú medzi 1,50€ až 2€ - čiže sú naozaj finančne dostupné!

 Lak na nechty RIMMEL 60 Seconds Super Shine | 340 Berries And Cream
Tmavé laky zbožňujem zo všetkých farieb lakov najviac a keďže toto ročné obdobie je pre ne ako stvorené, kúpila som si tento krásny vínovo-červený. Opäť si presnú cenu už veľmi nepamätám, pretože som ho kupovala už pred niečo vyše mesiaca.

 Hydratačné pleťové fluidum DOLIVA | Skin In Balance
Tento krém, resp. fluidum, som si kúpila na základe dobrých ohlasov mojej kamarátky, ktorá tento používa. Približne pred troma týždňami sa mi začala pleť veľmi vysúšať a len náhodou sme sa dostali k rozhovoru o tomto hydratačnom zázraku, ktorý ona používala už dlhšie obdobie. Je určený pre zmiešaný až mastný typ pleti (u mňa najmä T-zóna). Niektorí si myslia že mastná pleť nepotrebuje hydratácia, čo je veľký omyl! Tiež som si to kedysi myslela, ale z vlastných skúseností som zistila, že to nie je pravda. Navyše toto fluidum po rozotretí na pleť zmatnie, takže je ideálny aj ako podklad pod mejkap. Bol trošku drahší (stál 10€), ale tak u mňa stojí za tie peniaze.

 Ružová voda Purity Vision z "damašskej" ruže
Nad touto ružovou vodou som váhala už približne pol roka, kedy som o nej náhodou čítala niekde na internete. Neskôr som čítala článok na blogu jednej mojej kamarátky, ktorá s ňou bola veľmi spokojná - no i to ma akosi nepresvedčilo, keďže sa snažím obmedziť množstvo produktov na starostlivosť o pleť na minimum. Asi pred mesiacom som sa pre túto ružovú vodu konečne rozhodla a volám ju "malý zázrak". Je čistá a prírodná, krásne vonia a dokonalo osvieži pleť! Dokonca som mala na pleti jednu ranku, ktorú mi za necelý týždeň zacelila a zahojila. Určite ju odporúčam! Kúpila som ju v DM drogérii a stála niečo cez 7€, čo nie je až taká vysoká suma za takto kvalitný produkt.

 Random | John Green "Papierové mestá" (kniha)
Od leta som neprečítala ani jednu knihu a tak som sa to rozhodla zmeniť, keďže kedysi som čítavala naozaj veľa - takmer každý deň pred spaním a počas víkendov a prázdnin aj celé dni! Zatiaľ som v tejto knihe len v strede, ale veľmi sa mi páči. Čítali ste ju? Alebo nejakú od tohto spisovateľa? Ak áno, poraďte mi, ktorú by som mala čítať ďalej.

 Highlight of the month
Najviac z minulého mesiaca sa mi páčil výlet na autosalón so Števim. I keď veľmi nie som typ, ktorý má rád autá a rozdeľujem ich väčšinou iba podľa farby, haha, ale tento deň stál naozaj za to! Vlastne ako každý so Števim.

Ako sa chystáte tráviť dnešný večer? Chystáte sa niekam? My budeme so Števim pravdepodobne dnes doma a pozerať nejaký film, keďže sme včera večer boli na večeru s mojou rodinou osláviť sestrine narodeniny, čo bol tiež veľmi fajn večer! Tak sa zatiaľ majte pekne a užite si víkend, či už niekam pôjdete alebo budete len doma ako ja.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE