My Skin Care Routine | AUTUMN & WINTER 2015

22. novembra 2015

Ahojte priatelia! Akosi som sa sem opäť "nevedela" dostať, za čo sa vám ospravedlňujem. Pri práci je blogovanie naozaj náročné a navyše teraz v práci chystáme vianočný večierok (jupííí) a tak pri prípravách naň vyčerpám zakaždým svoju dennú dávku tvorivosti, haha. Ale aby som blog úplne nezanedbávala, rozhodla som sa predsa len niečo pridať.


Akosi ma veľmi začalo baviť písať o (dekoratívnej) kozmetike tak celkovo. Preto aj dnes mám pre vás príspevok, ktorý sa bude týkať mojej starostlivosti o pleť počas jesenných a zimných mesiacov. Pleť sa mi pomerne zmenila odkedy sa vonku ochladilo a tak som musela prispôsobiť aj produkty na jej starostlivosť.


Ranná rutina - každé ráno sa moja rutina umývania tváre opakuje a obsahuje iba jeden produkt. Týmto produktom je grepový čistiaci gél značky Neutrogena, ktorý je vlastne jemnejšou alternatívou peelingu, ktorý som používala v lete. Pleť mi krásne osvieži a vyzerá viditeľne žiarivejšia a čistejšia. Počas týchto ročných období mám pleť o dosť suchšiu oproti jari a letu a tak som sa rozhodla pre tento čistiaci gél, ktorý mi mám pocit vyhovuje ešte viac, než peeling predtým. Potom si už len utriem tvár čistým uterákom a ide sa na ďalší krok.


Ďalším krokom je hydratačné pleťové fluidum značky Doliva, ktorý si dávam na čelo, bradu a líca (okrem oblasti okolo očí). Písala som o ňom v predchádzajúcom príspevku, takže si tam o ňom môžete prečítať viac. Je dobrý aj ako podklad pod mejkap, keďže má matný finish.


No a rannú rutinu starostlivosti o pleť zakončím tým, že si pod oči nanesiem ľahkú vrstvu gélového krému značky Avon Nutra Effects, ktorý mi na túto jemnú kožičku pod očami vyhovuje najviac, keďže táto časť tváre sa u mňa vysúša ako prvá a aj najviac. O tomto produkte som písala už dávnejšie a ak si ten príspevok nepamätáte, môžete si ho pozrieť tu.


Počas dňa si na pleť nedávam už nič, aby som pleť zbytočne nezaťažovala. Iba si ju občas utriem suchým odličovacím vatovým tampónom, ak sa mi počas dňa začne lesknúť.

Nočná rutina- keď prídem z práce domov, vždy sa najprv odlíčim a to odličovacím mliekom značky Mixa, ktoré som doma náhodou našla (mamina ho používa). Obsahuje výťažky z ruže a je určené na citlivú pokožku, ktorou moja aj momentálne je. Krásne vonia a neštípu ma z neho očí, haha, no všimla som si, že korektor, ktorý používam a má vyššie krytie, ťažšie odlíči a tak si oči musím dlhšie "drhnúť". Pleť mám po ňom aj napriek tomu krásne hydratovanú a čistú. Po odlíčení si opäť opláchnem tvár čistiacim gélom Neutrogena (v príspevku vyššie) a utriem čistým uterákom. Na noc si na pleť nedávam nič, iba sa snažím meniť návlečku na vankúš častejšie, než inokedy - cca po piatich dňoch.


Tak a toto bola moja starostlivosť o pleť počas chladných mesiacov. Je pomerne jednoduchá, takže ak si myslíte, že máte podobný typ pleti ako ja (zmiešaná počas teplých mesiacov a suchá počas chladnejších), tak vám tieto produkty určite odporúčam. Snáď s nimi budete spokojní! Ja si na pleť len tak hocičo nedám, haha, takže ani veľmi neexperimentujem s výberom produktov. Vždy si najprv spravím prieskum a až potom daný produkt kupujem. Stáva sa, že občas to s kúpou nejakého "neznámeho" produktu risknem, ale väčšinou sa to vyplatí - klop klop na čelo, haha.


Teraz sa utekám obliecť, keďže čakáme na obed návštevu - príde ujo s rodinou. Dnes máme totiž u nás hody, haha, tak nech vyzerám trochu k svetu. A dobrú chuť k obedu!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE