Tekvicové Cupcakes s pekanovými orieškami

1. novembra 2015

Pekný deň všetkým prajem! No čo? Aký ste mali včerajší večer? Ja skvelý! Bol u nás ujo s rodinou a aj Števi, takže sme boli celá rodina pokope, smiali sme sa a prezerali si staré fotografie a prejedali sa, haha. Nuž a okolo pol dvanástej som už ležala v posteli unavená po príjemne - náročnom dni, ktorého súčasťou bolo i pečenie tekvicových Cupcakes.


Na tekvicové Cupcakes - respektíve "Pumpkin Spice Cupcakes" som sa chystala ešte minulý rok, ale vtedy akosi nevydalo, tak som ich robila až teraz. A celkom som aj rada, že som s nimi rok počkala, pretože mám pocit, že teraz mám zručnosť v pečení Cupcakes akosi ustálenejšiu/vypracovanejšiu. Včerajšia návšteva bola ideálnym zlomom k tomu, aby som ich konečne upiekla. No najmä som ich ešte chcela stihnúť počas jesene, keďže tekvicové Cupcakes s perníkovým korením sú vo svete pre toto obdobie najtypickejšie.

Ingrediencie:
- 4 vajcia
- 250g kryštálového cukru
- 1ČL karamelovo-vanilkovej zmesi Kotányi
- 1ČL prášku do pečiva
- 250g polohrubej múky
- 20ml slnečnicového oleja
- 10ml vlažnej vody
- 2 a ½ ČL perníkového korenia
- 1 a ½ ČL mletej škorice
- za hrsť pekanových orechov
- 1 šálka tekvicového pyré
- 4 krémové tvarohy Philadelphia
- 3PL práškového cukru


Postup:
Postup pri všetkých mojich receptoch na Cupcakes je rovnaký - najprv vyšľaháme vajcia s cukrom a potom pridávame postupne všetky ostatné ingrediencie. Tí, ktorí pečú už nejaký ten piatok logicky vedia, čo bude približne nasledovať. Môj postup takmer vždy je, že do vyšľahanej peny z vajíčok a kryštálového cukru (tentokrát aj karamelovo-vanilkovej zmesi Kotányi) pridám prášok do pečiva - zašľahám a potom pridám postupne múku, olej, vodu. Opäť zašľahám, no a nakoniec pridám dochucovadlá, ktoré sú v tomto prípade nasekané pekanové orechy, perníkové korenie, škorica a tekvicové pyré (ja som použila oranžovú tekvicu Hokaido). Všetko ešte približne minútu šľaháme a potom plníme do košíčkov. Tento recept mi vyšiel na 18 kusov mini Cupcakes a 12 veľkých, keďže cesto bolo po pridaní tekvicového pyré redšie. Ak sa vám bude zdať príliš riedke, kľudne pridajte ešte 1PL polohrubej múky. No a nakoniec pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180°C približne 25-28 minút. Na krém som použila krémový tvaroh Philadelphia vymiešaný s práškovým cukrom. Ako ozdobu som použila zľahka opražené nasekané pekanové orechy s karamelovo-vanilkovou zmesou Kotányi. Hotovooo!


Ako sa vám tento recept pozdáva? U nás doma mal veľký úspech! Zostali už len tri veľké a zopár malých som poslala Števiho rodine, takže ho hodnotím za ten lepší recept, haha. Každému pripomínali vianočné medovníčky, čo je celkom milé, nemyslíte? Navyše pri ich pečení bola v celom dome vôňa ako na Vianoce. Ak sa ich rozhodnete vyskúšať, napíšte mi, ako vám chutili a nezabudnite k tomu pridať i fotku! :-)

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE