CHRISTMAS HOME DECOR HAUL | Deň #2

2. decembra 2015

Približne pred dvoma, vlastne už takmer troma, týždňami sme boli v Bratislave na vianočné nákupy. Moje očakávania boli ale trochu iné, akosi sa mi v tých obchodoch nič nepáčilo (na oblečenie) a tak som si kúpila len pár drobností pod stromček. No neodolala som (klasicky) nákupom v Ikea a H&M Home, kde som "ulovila" celkom pekné veci, ktoré budú už dúfam čoskoro zdobiť moju izbu, keďže by som v nej chcela najbližší víkend robiť vianočnú výzdobu.


Veľa vecí, ktoré som v Ikea kupovala, som si vopred vyhliadla na internete. Bohužiaľ, na moje sklamanie, z nich ich tam veľa nebolo. A tak som kúpila len to, čo bolo a ešte nejaké sviečky, haha. Čo pekného ste si naposledy kúpili v Ikea?


Tieto tri "SKURAR" kvetináče, ktoré môžu byť vlastne aj ako svietniky/lampáše, mám doma už takmer vo všetkých farbách, aké kedy v Ikea mali, haha. No a priebežne ich počas roka v izbe striedam. Tieto konkrétne nájdete tu a nestáli viac než 2€. Kúpila som si tiež jeden podlhovastý, no ten som akosi zabudla odfotiť, ale nájdete ho tu, ak by ste boli zvedaví.


Úplne zbožňujem "ikeácke" voňavé sviečky! Tentokrát som sa ale krotila a kúpila som len tieto "SINNLIG" kahančeky s vôňou vanilkovej zmrzliny, ktoré by som najradšej aj jedla, haha. V balení je ich až 30 kusov a stáli len 1,99€.


Ďalšie tri sviečky, ktoré som si kúpila sú "VINTER 2015" (tu) a "FENOMEN" (tu). Tie dve klasické nie sú síce voňavé, ale budú peknými dekoráciami do lampášikov, ktoré mám ešte z minulého roka. Tá "keksíková" sviečka vonia naozaj ako keksíky a je v nádhernom matnom sklenom pohári. 


Ďalej som si kúpila takéto krásne návlečky na periny "VINTER 2015", ktoré sú podľa mňa ideálne na Vianoce, vlastne celkovo počas zimy. Keďže mám paplón aj vankúš z Ikea, veľmi si nemôžem vyberať iné obchody na návlečky. Navyše v Ikea sú za skvelé ceny!


Keďže som tak trochu "posadnutá" dekoratívnymi vankúšmi a červené návlečky na Vianoce ešte nemám, kúpila som si tieto "DVALA", ktoré mám už aj v oranžovej na jeseň a počas roka svetlosivé. V balení sú až dva kusy a stoja spolu 2,99€.


No nie je krásny?! Už ho mám aj vo svetloružovej, haha. A samozrejme, že keď som ho zbadala, musela som ho mať! Hovorím o tomto krásnom lampáši "GOTTGORA" (neviem ako sa píše veľké "o" s dvomi bodkami), ktorý stál len 9,99€!


Ako posledné, čo som kúpila v Ikea, boli tieto vločkové svetielka "STRALA", ktoré by som si chcela dať na zrkadlo namiesto svetielkových jesenných lístkov, ktoré tam teraz ešte mám. Ak sa rozhodnete si ich kúpiť, nezabudnite kúpiť aj "oficiálne" svetielka k nim - tieto, aby ste tie vločky mali kam pripevniť, haha.


V mojom obľúbenom H&M Home som si kúpila túto krásnu návlečku na vankúš, do ktorej som sa zamilovala hneď na prvý pohľad, keďže má na sebe bodky a text, ktoré sú navyše zlatej farby! Stála 7,99€, čo nie je až tak veľa, za takúto krásu, haha.


K zlato-bodkovej téme som si kúpila aj tieto rozkošné sviečky, ktoré už ale neviem nájsť na online shope H&M Home. Majú tam ale kopec iných, takže vrelo odporúčam "čeknúť"!

Nuž a toto bol môj vianočný nákup! Čo z týchto vecí sa vám páči najviac? Mne asi ten červený svietnik alebo tieto dve (respektíve tri, keďže sviečky v balení sú dve) posledné veci z H&M. Milujem Vianoce a aj vianočnú výzdobu. Čím som staršia, tým viac ma baví nakupovať dekorácie do izby. Máte to aj vy tak?

S láskou//Monika

2 komentáre

  1. jééj, veľmi pekné veci :) ja sa do Ikea chystám už nejaký ten týždeň, tak možno cez víkend sa mi to už podarí. a akurát včera sa mi podarilo konečne vypáliť "chai latté sviečku" z ikea, ktorú som si kúpila minulé Vianoce :D takže treba doplniť zásoby .

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Určite treba! Ich sviečky sú dokonalosť <3 Haha.

      Odstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE