Brusnicové muffiny s pomarančovou kôrou | Deň #6

6. decembra 2015

Ak sledujete moju Facebook stránku (tu), tak určite tušíte, čo za príspevok mám dnes pre vás! Už len podľa názvu ste si to určite domysleli, haha. Áno, áno, je to recept na dokonalé a voňavé brusnicovo-pomarančové muffiny, ktoré som včera piekla. Tak ma napadlo, že to trochu obmením, keďže väčšinou pekávam len Cupcakes.


Inak, čo dobrého sa chystáte tento rok na Vianoce piecť? My asi každoročnú klasiku - vanilkové rožky, išelské pečivo, medovníčky a tak podobne. Ak by ste chceli, minulý rok som pridala sem na blog (tu) recepty na všetky vianočné pečivká, ktoré sme doma piekli.

Ingrediencie:
- 4 vajcia
- 250g trstinového cukru
- 1 vanilkový cukor Dr.Oetker
- 275g polohrubej múky
- 1ČL prášku do pečiva
- 50ml čerstvej pomarančovej šťavy
- 1 nakrájaný pomaranč
- štipka pomarančovej kôry
- 1 šálka brusníc


Postup:
Najprv si vyšľaháme cukor s vajíčkami. Potom do zmesi pridáme všetky ostatné suroviny - okrem nakrájaného pomaranča a brusníc. Tie pridáme až nakoniec, kedy budú všetky ingrediencie dôkladne zamiešané. No a potom prídu na rad pomaranč s brusnicami. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 185°C približne 25 až 27 minút. Po vychladnutí ešte môžete zľahka poprášiť práškovým cukrom.


Ako sa vám tento recept pozdáva? U nás doma všetkým veľmi chutil - najmä Števimu, haha. Sú ľahučké a také kyslasto-svieže. Podľa mňa je tá chuť tak akurát vyrovnaná. Ak ich náhodou doma vyskúšate, nezabudnite mi poslať fotky alebo aspoň správu, či vám chutili.


Idem ja dokončiť vianočnú výzdobu, ktorú som včera začala robiť a počúvať pri tom nejakú vianočnú hudbu od Mindy Gledhill, ktorú mám počas vianočného obdobia najradšej. Ak by ste si ju tiež chceli vypočuť - klik sem. Pekný zvyšok dňa vám prajem!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE