Monthly favourites | December 2015

15. januára 2016

Ahojte! Aký ste mali (pracovný/školský) týždeň? Mne sa zdal úplne nekonečnýýý! Dnes sme boli navyše so Števim ešte na menší nákup - kúpila som si rifle v Mangu a do-ko-na-lé čižmy nad kolená. Jupííí! Vždy som po takých túžila, ale nikde som nevedela nájsť také, ktoré by boli úzke a nevyzerala by som v nich ako kocúr v čižmách. Potom sme sa ešte boli najesť a išli sme aj na chvíľku k nám. No a potom som si spomenula, že je piatok a mám rozpísaný príspevok, haha. Takže som sa musela zo spánkových mdlôb prebrať a chytro ho dopísať.


Každý mesiac si nekupujem nové kozmetické produkty, pretože aj tak nakoniec používam len tie, na ktoré som zvyknutá už dlhšie. Takže síce neskôr, ale predsa mám pre vás zopár obľúbencov za mesiac december 2015, ktoré vám chcem predstaviť - ak ich teda nepoznáte alebo ste nemali možnosť ich vyskúšať. Snáď vám tento príspevok pomôže!

 Lícenka Bourjois | 54 Rose Frisson
O kozmetike Bourjois som už dávnejšie písala, ako som s ňou spokojná. A tak som sa rozhodla si kúpiť túto lícenku, ktorú som si chcela kúpiť už dávnejšie, ale akosi nebola príležitosť. Potom som ju náhodou našla na internete za celkom prijateľnú cenu (stála okolo 7€) a tak som si ju kúpila. Na prvý pohľad sa vám môže zdať jej farba príliš sýta, ale na tvári vyzerá naozaj jemne a prirodzene - pokiaľ to teda nepreženiete s nanášaním, haha. Dodáva líčkam naozaj taký ten zdravý odtieň. Ja som sa rozhodla konkrétne pre odtieň 54 Rose Frisson, ktorý je jeden z pôvodných odtieňov líceniek tejto značky, ktorá vznikla už v roku 1863. Dokonca aj jej balenie sa odvtedy veľmi nezmenilo - vraj.

 Balzam EOS Coconut Milk
Balzamy tejto značky patria k mojim najobľúbenejším. Sú síce drahšie (najmä v DM drogérii - na internetových obchodoch sú oveľa lacnejšie), ale zatiaľ som bola s každým z nich, ktoré mám, spokojná. A nie len ja, aj moja sestra, ktorá si balzam tejto značky kúpila ešte skôr, než ja. Čo sa mi na nich páči najviac, že majú príjemnú chuť (áno, už som ho stihla ochutnať, haha), nevytvárajú na perách "biely film" ako niektoré balzamy iných značiek zvyknú a sú na prírodnej báze. Konkrétne tento naozaj chutí aj vonia ako kokosové mlieko.

 Balzam LABELLO Watermelon Shine
Tento balzam som si kúpila ešte niekedy v októbri, ale akosi som naň pozabudla, takže som ho začala používať až niekedy začiatkom decembra. Má krásnu melónovú vôňu, dodá perám jemný lesk a aj ich trošku zafarbí. Podľa mňa je ideálny k prirodzenému makeup-look(u). Vždy som mala rada Labello balzamy a najmä tieto, ktoré trošku farbia, haha. A keďže mám v zime často suché a popraskané pery, dávam prednosť balzamu na pery pred leskom alebo rúžom.

 Korektor Bourjois Healthy Mix | 52 Medium Radiance
Konkrétne tento korektor by som vo svojom imaginárnom rebríčku hodnotila ako "objav roka 2015". Je úplne perfektný! Vydrží na tvári celý deň, je matný, takže treba počas zimného obdobia podeň dať aj hydratačný krém a má jemne rozžiarujúci efekt. Nemá úplne vysoké krytie, ale má zato hojivé účinky, keď ním náhodou chcete zakryť nejakú nedokonalosť na pleti. Mám ho v odtieni "medium", no premýšľam, že si kúpim na toto obdobie, kedy je moja pleť pomerne bledá až biela, ešte bledší odtieň. Inak veľká spokojnosť!

 Random | Game of Thrones (seriál)
O tomto seriáli mi dávnejšie hovorili moje dve kolegyne a chystala som sa naň asi pol roka. Počas sviatkov som sa k nemu konečne dostala a zamilovala som sa! Haha. Za dva týždne som si stihla pozrieť všetkých päť sérií. Ak máte radi filmy/seriály z historického prostredia, tak to bude pre vás to pravé!

 Highlight of the month
Asi najväčšími dvoma highlightami minulého mesiaca boli určite firemný vianočný večierok a samozrejme Vianoce a čas strávený doma s rodinou a najbližšími.

Ktorý z týchto produktov poznáte a vyskúšali ste ho? Mimochodom, čo plánujete na víkend? Ja by som chcela zajtra piecť Cupcakes (asi po sto rokoch) a v nedeľu idem k Števkovi na obed ešte v rámci jeho oslavy narodenín, ktoré mal v pondelok. Dobrú noc moji milí!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE