Predsavzatia (a výzvy) na rok 2016

6. januára 2016

Ahojky moji milí! Ako trávite dnešný deň voľna? Ste niekde na lyžiach? Ja (už) nelyžujem, teda už to asi ani neviem. Naposledy som stála na lyžiach keď som mala asi 15 rokov, čo je už celkom dávno. Navyše zajtra už idem do práce. Vôbec sa mi nechce, keď mám pravdu povedať. Aj keď doma sa už začínam trošku nudiť, ale to je tým, že v podvedomí "čakám" na to, že už pôjdem do práce a tak sa nepúšťam už do ničoho nového. Cez víkend som si pripravila zopár príspevkov "do zásoby", aby som mala z čoho čerpať, keď nastúpim opäť do práce. Úprimne si prajem, aby som stíhala, resp. mala chuť, blogovať aspoň 3-krát alebo 4-krát počas týždňa. Verím, že sú medzi vami takí, ktorí na nové príspevky odo mňa čakajú, tak aj kvôli tomu nechcem blog zanedbávať.


Pred pár dňami som čítala viacero príspevkov na mojich obľúbených blogoch o novoročných predsavzatiach, teda či skôr výzvach a tak ma to motivovalo si spísať a s vami zdieľať tie moje predsavzatia (a výzvy), ktoré by som chcela v tomto roku dosiahnuť.

 Venovať viac čas blogovaniu. Ako som už asi miliónkrát spomínala, že popri práci je pre mňa blogovanie časovo dosť náročné, budem sa snažiť mu venovať aspoň tie 3 alebo 4 dni z týždňa. Trochu som nad tým tieto dni premýšľala a nestanovujem si žiadny fixný harmonogram blogovania, ale chcela by som počas týždňa (t.j. pondelok/stredu/piatok) pridať aspoň tri príspevky, ktoré budú o čomkoľvek ma napadne a ten štvrtý deň (t.j. nedeľa) by som venovala nejakému receptu, ako to bolo vlastne aj doteraz.
 Čítať knihy. Už si ani nepamätám, kedy som naposledy niečo čítala. Vlastne pamätám - bolo to v lete pri opaľovaní. Odvtedy nič a predtým naposledy asi tiež len v lete. Kedysi som počas vianočných prázdnin a vlastne akýchkoľvek prázdnin prečítala aj dve alebo tri knihy a teraz sa k tomu akosi neviem dokopať. Takže ak máte tipy na nejaké dobré knihy - sem s nimi! Budem vám vďačná za každý jeden tip alebo odporúčanie.
 Chodiť sa každý večer aspoň na 30 minút prechádzať. Keďže mám viac - menej sedavú prácu, pohyb navyše mi nezaškodí. Navyše sa mi potom lepšie v noci spí, keď sa ideme predtým so Števim prejsť. Najmä teraz v zime, keď je vonku sneh.
 Cvičiť jógu. Tú mi odporúčalo už viacero ľudí, ale akosi ma to nikdy nelákalo, až teraz, keď som si o tom niečo naštudovala. Jóga má mnoho benefitov. Skúšali ste ju?
 Chodiť na výlety. So Števim sme si takýto nezáväzný záväzok dali už minulý rok a neboli sme okrem dovolenky a zopár nákupov v okolitých mestách, takmer nikde. Výletmi myslím navštevovanie pamiatok na Slovensku a ak sa nám podarí, možno by sme zašli aj do okolitých štátov. Aspoň by bolo o čom písať, haha.
 Fotiť a častejšie "instagramovať". Najradšej mám tie blogy, kde blogerky prispievajú fotky viac - menej čohokoľvek. Kedysi som mala rada len módne blogy, ale čím som staršia a sama viac blogujem, tak ma také tie "živé príspevky" (tak ich volám) zaujímajú oveľa viac.
 Chodiť si aspoň raz za dva týždne niekam sadnúť. Či už len so Števim alebo so Števim a našimi spoločnými priateľmi, jednoducho ísť večer niekam, kde budeme môcť "vypnúť". Donedávna sme takto aj chodievali, ale postupne sme prestali a začína mi to chýbať.
 Zdravšie sa stravovať a dodržiavať pitný režim. Nehovorím, že by som sa nejako zle stravovala, ale akosi som vybočila zo svojich vtedajších stravovacích návykov. A tak sa chcem k nim opäť vrátiť. Možno o nich napíšem aj príspevok - bol by o taký záujem?
 Častejšie piecť. Pečenie je pre mňa najväčší relax a tak by som sa k nemu chcela opäť vrátiť. Nemyslím tým iba pečenie Cupcakes, ale aj nejakých iných sladkých dobrôt.
 Chodiť skôr spať a počúvať pred spaním hudbu. Najmä keď chodím do práce, mi spánok navyše nezaškodí, haha. A celkom som si zvykla pred spaním počúvať moju obľúbenú hudbu, takže by som v tomto zvyku chcela aj naďalej pokračovať.
 Udržiavať si vo svojich veciach poriadok a byť zorganizovaná. Neporiadok vedie k tomu, že človek nemá inšpiráciu a motiváciu. Aj napriek mojej lenivosti udržiavať si neustále vo všetkom poriadok, budem sa o to snažiť, haha. Tiež si chcem zaobstarať "skutočný" diár/plánovač, kde si budem všetko značiť, aby som vo svojich "švestkách" mala jasno, haha.
 Myslieť občas iba na seba a akceptovať sa takú, aká som. Vždy som bola skôr ten typ človeka, ktorý chce vyhovieť všetkým naokolo a zabúda myslieť sám na seba. Pomaly sa začínam učiť povedať slovo "nie", keď mi to tak lepšie vyhovuje. To, ako to druhí pochopia, je už ich vec. Občas sa treba spoliehať len sám na seba a veriť svojej intuícií. Tiež mávam často problém s tým, že mi na mne neustále niečo vadí. Momentálne sú to moje odrastajúce vlasy, ktoré mi stále "pripomínajú", aká som bola hlúpa, že som sa prefarbila na tmavo. A tak sa dávam každý mesiac pravidelne podstrihnúť približne 2cm, aby som sa tej tmavej farby postupne zbavovala. Síce mám vlasy viac - menej stále v tej istej dĺžke (ani nie po plecia), no vyhovujú mi takéto kratšie oveľa viac.
 Tvoriť. Vždy ma bavilo všetko, čo bolo aspoň trochu kreatívne, viac, než to, čo bolo skôr praktické. K tejto mojej záľube by som sa chcela tiež opäť vrátiť a možno sa s vami o niektoré tvorivé projekty podelím aj tu na blogu.
 Šetrenie. Tak toto bude u mňa asi najťažší "challenge", ale ak sa chcem niekam posunúť, nič iné mi nezostáva, haha. Budem musieť začať viacej odolávať všetkým tým krásnym topánkam a bytovým doplnkom, ktoré by som dokázala nakupovať donekonečna, haha. Števi bude tento rok končiť vysokú školu a snáď potom sa nám podarí si zaobstarať aj spoločné bývanie. Toto je ale zatiaľ vo hviezdach, kde to ale všetko začína.


Toto bolo zopár mojich novoročných "predsavzatí a výziev", v ktorých by som sa chcela zlepšiť. Z tých minuloročných (tu) sa mi podarilo splniť zo šiestich až štyri, čo je celkom úspech, čo poviete? Dali ste si tiež nejaké predsavzatia? Ak áno, tak aké? Inšpirujte ma. :-)

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE