Vanilkové Cupcakes (základný recept)

17. januára 2016

Dnes sa chystám na oslavu Števiho narodenín, ktoré mal ešte v pondelok. Ale mal cez týždeň ešte nejaké skúšky, takže sme oslavu presunuli až na dnes. A pri tejto príležitosti som ešte včera večer piekla Cupcakes, na ktoré recept vám prezradím v tomto príspevku.


Vanilla Funfetti Cupcakes som túžila upiecť asi od začiatku, čo začala piecť Cupcakes - čiže už je to približne tretí rok, haha. Trošku som ich ale "vylepšila" - však čítajte ďalej.

Ingrediencie:
- 250g polohrubej múky
- 4 vajcia
- 250g kryštálového cukru
- 1 balíček vanilkového cukru
- 30ml slnečnicového oleja
- 20ml vody
- 1ČL prášku do pečiva
- 250g masla
- 3PL práškového cukru
- sladené mlieko "Piknik" (tu)
- dúhové guličky Dr.Oetker


Postup: 
Pri takmer všetkých mojich Cupcakes je postup prípravy taký istý - najprv si vyšľaháme vajíčka s kryštálovým cukrom a potom pridáme všetky zvyšné ingrediencie. Okrem masla a práškového cukru. Tie použijeme na krém. To malé vylepšenie, o ktorom som vám písala vyššie je, že som po vychladnutí ešte neozdobených Cupcakes povykrajovala v strede koláčika dierky a dala som tam sladené mlieko "Piknik". Je pravda, že pôvodné Funfetti Cupcakes bývajú s tými farebnými posýpkami aj v koláčiku, ale akosi som na ne pozabudla - hups.


Toto je asi najjednoduchší recept na Cupcakes, ktoré som doteraz robila. Takže ak máte doma maslo navyše a nejaké farebné cukríky na posypanie, určite ich vyskúšajte! Sú ľahučké a majú príjemnú vanilkovú chuť, takže by mali chutiť aj tým, ktorí sladké až tak neobľubujú.


Ak sa ich náhodou rozhodnete upiecť, nezabudnite mi poslať fotku - veľmi by ma to potešilo! Ja sa utekám nachystať na oslavu. Prajem vám pekný zvyšok nedele!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE