Každý deň plný lásky je sviatkom...

14. februára 2016

Ahojte priatelia! Tak ako? Sú medzi vami aj nejakí zamilovaní? Ak áno, ako ste strávili dnešný deň? Pôvodne sme chceli ísť so Števim do Banskej Bystrice, ale nakoniec sme sa vybrali opačným smerom - do Bratislavy. My tento "sviatok" až tak neslávime, no predsa sme si dnešný deň trochu ozvláštnili menším výletom.


Akosi nemám pri Števim potrebu tento "sviatok" nejak extra odlišne tráviť, pretože pri ňom mám už (takmer) päť rokov pocit, že každý deň je sviatkom. Je mi najlepším priateľom, spriaznenou dušou a láskou zároveň. Čo viac si môžem priať? Niekedy, keď sa nad tým naším vzťahom zamyslím, príde mi to až neuveriteľné, ako sa môže človek zamilovať do druhého človeka, ktorého kedysi vôbec nepoznal, vôbec nevedel, že existuje. Potom sa náhodou stretnete a ono to "klapne". A za to som nekonečne vďačná. Za Števiho a náš vzťah som nekonečné vďačná! Je mi oporou a vždy ma podporí, no zároveň aj usmerní, keď si nie som v niečom istá. Veľakrát sa mi stáva, že si nie som istá práve sama sebou. Väčšinou je on ten, kto mi povie "si krásna", aj keď mám na sebe ošúchané tepláky, vyťahané tričko a pleťovú masku na tvári. Úplne zbožňujem, keď sme len tak doma, ležíme na posteli a rozprávame sa. A smejeme sa! Haha. Takmer stále. Dnes cestou do Bratislavy sme sa zhodli na tom, že milujeme spolu cestovať autom. Často sa nám stáva, že práve naša spoločná cesta autom je na našich výletoch lepšia, než samotný cieľ cesty, haha. Spievame si, prekrikujeme sa, smejeme sa. Sme jednoducho sami sebou - "malý a veľký" kamarát (ja totiž meriam 163cm a Števi meria 205cm), haha.


Ešte by som dokázala pokračovať v písaní o tom, aký je Števi pre mňa dokonalý partner a ako sa pri ňom cítim lepším človekom. Do kostola síce nechodím až tak často, ale v Boha verím a každý večer sa modlím a ďakujem, že mi do cesty "priplietol" práve Števiho. Že som ho mohla najprv spoznať a začať mu dôverovať ako najlepšiemu kamarátovi a až potom ho ľúbiť a byť si ním na sto percent istá. Myslím si, že práve dôvera je vo vzťahu najdôležitejšia. Keď človek naozaj ľúbi, tak nepociťuje žiarlivosť a nemá potrebu "čakať", že možno príde niečo lepšie. Keď tam tá láska je, tak myslíte ako jeden človek, ktorý je úplný. Je milión definícií lásky a pokojne by som náš vzťah označila ako jednu z nich. Aká je tá vaša?

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE