Monthly favourites | January 2016

10. februára 2016

Konečne stred týždňa, že? Tým počasím (konkrétne na to dnešné nemám slov), ktoré sa tu akosi za tieto dni "usídlilo", sa mi zdá, že tie dni idú ešte pomalšie. Nie, že by som sa niekam ponáhľala, ale keby nie som v práci, tak by som celé dni len oddychovala v posteli a brázdila vody internetu. Čo najradšej robievate, keď je vonku takéto počasie?


V dnešnom príspevku vám predstavím mojich ďalších obľúbencov za minulý mesiac - čiže za mesiac január. Nie je ich síce až tak veľa, ale sú to zatiaľ jedni z mojich najobľúbenejších kozmetických produktov, ktoré som doteraz mala možnosť vyskúšať.

 AUSSIE Miracle Styling Mousse | Curl define + Shine
Toto tužidlo od Aussie mám už druhé balenie a je úplne dokonalé! Nelepí vlasy, krásne vonia, navyše vytvára skvelý objem a dodáva vlasom aj jemný lesk. Čo viac si priať? Dávam si ho do vlhkých vlasov (tesne po presušení uterákom) a na druhý aj tretí deň majú ešte pekný objem. Už si presne nepamätám koľko stál, ale mám pocit, že do 10€ v DM drogériách.

 Suchý šampón BATISTE | Floral & flirty blush
Tak ako aj spomínané tužidlo, tak aj tento suchý šampón je už moje druhé balenie. Len donedávna som o suchých šampónoch značky Batiste čítavala iba na blogoch zahraničných blogeriek. A konečne ich predávajú aj u nás! Majú ich napríklad v DM drogériách a stoja len okolo 3€. Je pravda, že toto je zatiaľ prvý suchý šampón, na ktorý som sa "odhodlala", ale vyhovuje mi, takže ho nemám v pláne meniť za suchý šampón nejakej inej značky. Väčšinou ho používam na tretí deň od umytia vlasov, kedy už nemajú až taký objem. Vlasy mám v tomto období dosť suché, takže ho používam teraz len ozaj zriedka, pretože je to šampón, takže logicky vlasy ešte viac vysuší. Pred použitím treba fľašku dobre pohrkať a až potom začať striekať v približne 30cm vzdialenosti od hlavy.

 Micelárna voda GARNIER Skin Naturals
Dámy, táto micelárna voda je pre mňa hotový "svätý grál"! Približne pred 3 mesiacmi som micelárnu vodu od Biodermy vymenila za túto od Garnier a bolo to jedno z najlepších rozhodnutí. Stojí o viac ako polovicu menej a mojej pleti vyhovuje rovnako, ba možno aj viac než tá od Biodermy. Dlho som nad ňou váhala, či si ju mám kúpiť, no nakoniec som sa pre ňu rozhodla a neľutujem. Najprv som si kúpila "micelárne odličovacie utierky" od Garnier a striedavo som ich používala s micelárnou vodou od Biodermy, pretože sa mi už míňala a bola som zvedavá, ako moja pleť zareaguje na zmenu v podobe týchto utierok od Garnier. Mám pocit, že moja pleť je oveľa jasnejšia aj čistejšia, odkedy sa odličujem s touto micelárkou. Navyše jej na odličovací tampón netreba dávať príliš veľa, pretože potom veľmi napení. Kúpila som ju opäť v DM drogérii a myslím v akcii stála 5€.

 Random | Dánske dievča (film)
Minulý piatok sme boli so Števim po dlhej dobe v kine na film, ktorý len nedávno prišiel do kín - Dánske dievča. Je pravda, že Števiho to veľmi nebavilo (osobne si myslím, že to pre chlapov veľmi nie je), no mne sa veľmi páčil! Celkovo mám tento typ filmov, dá sa povedať, že aj najradšej - kontroverzné drámy. Ak ste o ňom nepočuli, tu si môžete pozrieť trailer. 

 Highlight of the month
Najvýznamnejším momentom minulého mesiaca boli určite Števiho narodeniny a oslava u nich doma. Akosi ma teraz ani nič iné nenapadá, haha.


Používate niektorý z horeuvedených kozmetických produktov? Ak nie, určite vám ich všetky odporúčam. Oplatí sa ich vyskúšať! Čo ste si počas minulého mesiaca obľúbili vy?

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE