MAREC - MESIAC KNÍH | Aké knihy mám rada?

25. marca 2016

Ahojky! No čo? Už máte na sviatky napečené? My sme dnes s maminou ráno robili "šuhajdy" (klasické orechové s višňou v rume) a ešte potom robila mamina nejaký orechový koláčik. Aby sme všetko nemali iba s orechami, tak zajtra plánujem piecť Cupcakes, ktoré orechové určite nebudú, haha. Zatiaľ ale neviem, ako ich vyzdobiť. No budem sa snažiť vo veľkonočnom duchu. Snáď sa podaria a budem ich môcť sem dať, haha, aj s receptom.


Ak ste na Facebooku a sledujete tam aj moju stránku Peonies & Cupcakes (tu), tak určite viete, že som tam predvčerom písala o tom, že tento mesiac je mesiacom kníh a tak som sa rozhodla, že začnem opäť čítať knihy. Kedysi, keď som bola mladšia, tak som čítavala veľmi veľa kníh, no teraz si akosi neviem na to nájsť čas. Momentálne mám rozčítanú knihu "Muži, ktorí nenávidia ženy" od spisovateľa menom Stieg Larsson. Anglická verzia sa volá "The Girl With a Dragon Tattoo", ktorej film som videla počas tohto týždňa už trikrát! Haha. Má jednoducho niečo do seba! Čítali ste ju?


Nikdy som nemala rada detektívky. Vždy som dávala prednosť romantickým drámam alebo len drámam. Napríklad aj tým historickým. Moja asi najobľúbenejšia kniha, akú som kedy prečítala (doteraz) je od spisovateľa menom Johannes Mario Simmel a kniha "Láska je len slovo". Dokonca som o nej písala aj maturitnú prácu, haha. Druhá v poradí je kniha od spisovateľa Ernesta Hemingwaya "Rajská záhrada" (viď. fotky). Je to pomerne kontroverzná kniha o jednom páriku, ktorý žije vo francúzskom Grau Du Roi. Životom, akým žijú oni, by ma bavilo žiť - až na niektoré výnimky, haha. Tiež mám rada knihy s citátmi alebo poéziu. Najnovšie, teda už asi dva mesiace, som "zamilovaná" do básní (ak sa tak dajú nazvať) od spisovateľa menom Beau Taplin. Je to mladý austrálsky spisovateľ, v ktorého tvorbe si myslím každý (nie len mladý) človek nájde niečo, čo ho vystihuje a čo si prežil. Rovnako sa mi páčia aj knihy od Nicolasa Sparksa. Veľmi nemusím našich slovenských spisovateľov - neviem im prísť na chuť. Rovnako je to aj so slovenskou hudbou, haha.

Aké typy kníh radi čítate vy? A čo máte momentálne rozčítané? Prezraďte mi v komentároch pod príspevkom nech viem, že ste tam, haha. Občas mám pocit, že mi blog nikto nečíta (okrem mojich kolegýň a Števiho, haha), a že si ho píšem len tak pre seba...

P.S. Prajem vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE