Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa...

12. marca 2016

Nie vždy som tomu verila, vlastne neriešila som to. Keď som bola mladšia, tak som raňajky neznášala. Postupne na strednej, keď som bývala na internáte, sa mi kvôli nim nechcelo vstávať skôr, takže som ich často úplne vynechala. Mala som vtedy tiež to typické "pubertálne obdobie", kedy som si myslela, že "som tučná", takže to, že som vynechávala jedno jedlo dňa, mi pripadalo, že schudnem práve tým. No nebolo to úplne tak...


...keď som začala pracovať (najprv absolventská prax, potom "oficiálne" zamestnanie), raňajky sa mi začali doslova "pýtať", pretože som od tej približne pol siedmej, kedy vstávam, už nevydržala do obeda bez ničoho. Tým, že som bola fyzicky/psychicky niečím zamestnaná, potrebovala som nejakú energiu, z ktorej by som čerpala. A tak som začala nosiť do práce kroasanty 7 Days, čo nebolo úplne najlepšie, keďže to sladké ma len viac "nabudilo" chcieť "niečo viac". A tak som si začala nosiť do práce biely jogurt, banán aj jablko, ktoré ma zasýtili až do obeda - čiže do tej dvanástej.


Keď mám z práci voľno alebo je víkend, zvyknem si dávať ovsenú kašu, ktorá sa mi počas pracovného týždňa veľmi robiť nechce. Po raňajkách sa vždy snažím obedovať (nie tesne po nich), aby som počas dňa dokázala "pracovať" s nadobudnutou energiou a aby som po príchode domov a najmä večer nevyžierala nevyjedala chladničku, haha.

Čo zvyknete raňajkovať vy? Máte radi sladké či slané raňajky?

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE