Cookies Študentská pečať

6. marca 2016

Ahojkyyy! Aký máte víkend? Môj je celkom fajn, haha. Včera sme boli ráno voliť (vy ste boli?), potom sme išli s ocinom na nákup a poobede som bola so Števim v kine na film "Ako byť single", ktorý všetkým vrelo odporúčam! Je to skvelá (romantická) komédia, presne taká, aké mám rada, haha. No a ešte v piatok sme si boli s kolegami sadnúť - na pizzu a nejaké miešané drinky. Čiže celkom "perný" víkend, haha.


Minulý víkend ma opäť pochytilo pečenie a tak som piekla tieto báječné cookies a´la Študentská pečať! Zjedli sa na druhý deň, čiže môžem povedať, že boli úspešné, haha.

Ingrediencie:
- 1 šálka kryštálového cukru
- 1 šálka trstinového cukru
- 1 ČL karamelovo-vanilkovej zmesi Kotányi (tu)
- 250g zmäknutého masla
- 2 vajcia
- 3 šálky hladkej múky
- 1 ČL prášku do pečiva
- štipka sódy bikarbóny
- štipka morskej soli
- 2 balíky zmesi "Študenstká pečať" (tu)


Postup:
Najprv si zmiešame kryštálový cukor, trstinový cukor, karamelovo-vanilkovú zmes a maslo. Potom do tejto zmesi pridáme prášok do pečiva, sódu bikarbónu a štipku morskej soli. Opäť premiešame. Ďalej pridáme vajíčka a postupne prisypávame hladkú múku. Miešame cca 30 sekúnd. No a nakoniec pridáme zmes "Študentská pečať" a ešte raz lepšie premiešame. Postupne si začneme gúľať z cesta guľky v priemere 2-3 cm. Ukladáme na plech (s papierom na pečenie) s 2 cm odstupmi. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 175°C približne 15 minút.


Aaach, normálne som na ne dostala chuť. Budem ich musieť ešte niekedy upiecť, pretože sú naozaj rýchle a rovnako rýchlo sa aj zjedia, haha. Ako sa vám pozdávajú? Boli naozaj výborné - zvnútra mäkké a aj na druhý deň im tá mäkkosť vydržala - vôbec neuschli!


Aké máte plány na dnes? Ja si idem teraz pozrieť novú časť Pretty Little Liars a potom obedovať a poobede sa pôjdeme, ak teda nebude pršať, so Števim prejsť.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE