Georgetown Red Velvet Cupcakes

13. marca 2016

Ale sa nám ten víkend šuchol, pravda? Aj napriek tomu, že ten môj bol predĺžený, prešlo to celkom rýchlo. Stále som niečo robila, haha, takže možno je to aj tým. Úplne by mi stačilo chodiť napríklad len štyri dni do práce a tie zvyšné tri venovať tomu, čo mám najradšej - čiže rodine a našim zvieratkám, cestovaniu, blogovaniu, pečeniu... Škoda, že to "nevymysleli" inak, haha. Myslím si, že by to všetkým takto viac vyhovovalo!


Ak sledujete aj moju Facebook stránku (tu), tak ste určite postrehli, že som včera opäť piekla Cupcakes. A boli to práve moje najobľúbenejšie - Red Velvet. Tentokrát som ich trochu pozmenila, pretože som piekla podľa receptu Georgetown Cupcake a bola som celkom milo prekvapená, že sa podarili nad moje očakávania, haha.

Ingrediencie:
- 250g kryštálového cukru
- 4 vajcia
- 1ČL prášku do pečiva
- 1ČL sódy bikarbóny
- 1ČL jablčného octu
- 1ČL vanilkového extraktu
- 250g polohrubej múky
- 3PL vlažnej vody
- 1PL kokosového oleja
- 2 a 1/2PL holandského kakaa
- 2PL červeného farbiva
- štipka morskej soli


Postup:
Najprv si vyšľaháme vajíčka s kryštálovým cukrom dopenista. Potom si v malej miske zmiešame jablčný ocot so sódou bikarbónou. Zmes vylejeme do vyšľahanej vajíčkovo-cukrovej zmesi. Ďalej pridáme prášok do pečiva a všetko spolu dobre premiešame. Následne pridáme múku, vanilkový extrakt, vodu a kokosový olej. Opäť všetko spolu premiešame. No a nakoniec pridáme ešte kakao a červené farbivo. Pečieme na 175°C vo vopred vyhriatej rúre približne 20 až 25 minút. Recept vyšiel presne na 12 kusov Cupcakes klasickej veľkosti. Ak vám recept vystane na viac ako 12 kusov - je to len dobre, pretože môžete použiť jeden "rozmrvený" Cupcake na ozdobenie, čo mám osobne najradšej. :-) Krém som robila z 1 a 1/2 nátierkového masla (napr. to z Lidl značky Pilos), 75g masla a 4 a 1/2 polievkových lyžíc práškového cukru. Miešajte približne 4 - 5 minút. Krém bude mať skvelú ľahučkú konzistenciu ako obláčik! :-) Neverila som, pokiaľ som nevyskúšala, haha.


Mimochodom, všimli ste si tú zmenu? Do cesta išiel jablčný ocot, sóda bikarbóna a aj štipka morskej soli. Keď sa mám priznať, toho jablčného octu som sa bála, ale vôbec ho v ceste nebolo cítiť! Tento recept považujem za úspešný, haha, pretože ho ochutnala aj moja sestra, ktorá bežne sladké nejedáva (dáva prednosť čipsom, haha) a chutil jej! :-)


Dúfam, že sa mi podarí takto pravidelne blogovať aj budúci týždeň, ako sa mi darilo aj tieto štyri dni. Úplne som si, nie len fyzicky, ale najmä psychicky za tieto dni oddýchla. Pri čom, kde a s kým dokážete vypnúť vy? Dajte mi zopár tipov, aby som vedela občas "vypnúť" aj počas pracovného týždňa, haha. Prajem vám príjemný štart do nového týždňa!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE