Čo by som si v Prahe nemala nechať ujsť?

10. apríla 2016

Ahojte priatelia! Ako víkendujete? Ja nič extra - počasie nám akosi nevyšlo. Navyše ma pobolieva hrdlo už od včera. Asi to bude tým striedaním teplôt. Včera som dokopy nič nerobila až na večer, kedy som piekla úzasné mäkkučké kakaové mini Cupcakes s tvarohovo-malinovým krémom. Ak máte záujem o recept - nájdete ho na mojej Facebook stránke Peonies & Cupcakes Bakery. Mimochodom, už ste skúšali niektorý z mojich receptov na Cupcakes? Ak áno, nezabudnite mi posielať fotky na moju emailovú adresu, ktorú nájdete tu alebo ma označte na Instagrame #peoniesandcupcakesbakery. 


Viete o čo by som vás chcela poprosiť? Ide totiž o to, že sme sa s kamarátkami rozhodli ísť na menší výlet (respektíve víkend) do Prahy - už o dva týždne. A tak by som vás prosila, najmä teda tých, ktorí Prahu trošku poznajú, aby ste mi poradili, čo by som si v Prahe nemala nechať ujsť. Mám na mysli nejaké kaviarničky, reštaurácie, cukrárne, kde predávajú Cupcakes a makrónky, "tajomné" zákutia a tak podobne. Taktiež možno nejaké obchody, ktoré tu na Slovensku nemáme. Môžete mi písať najlepšie tu pod príspevok alebo na mojej Facebook stránke (tu). Teším sa na vaše tipy, takže sem s nimi!

Majte sa zatiaľ pekne a ešte si užívajte víkend!

S láskou//Monika

2 komentáre

 1. Je tu množstvo skvelých podnikov, v podstate záleží od toho, kde sa práve budeš nachádzať. Mohlo by sa ti páčiť v Styl & Interier (Vodičkova ul, len pár metrov od zastávky Václavského náměstí). Takisto v Café Letka (ale to je na Prahe 7). Na Vinohradoch La Bohéme Café, Marthy's Kitchen (božské lívance! ale pozor, je to tam malé, nemusia mať voľné miesto) alebo Le Caveau na Jířáku. Možno bude najlepšie ak si pozrieš nejaké podniky cez web/aplikáciu Zomato, nájdeš tam aj kolekcie odporúčaných miest.

  Ak budete mať čas a bude vonku slnečno, odporúčam zájsť na Vinohrady (napr. Náměstí míru a okolie).

  A ak budete cez víkend, v sobotu nevynechať farmárske trhy na Jiřího z Poděbrad alebo na Náplavke (vyhľadaj stránku Farmářské tržiště na Facebooku) - tie na Jiřáku sú menšie, ale máš odtiaľ relatívne blízko k iným podnikom na Vinohradoch, na Náplavke býva dosť plno - no je to celkom "blízko" Karlovho mosta. Tam v okolí rada chodím do Národní kavárny (oproti Národnímu divadlu).

  Pre skvelý výhľad na Prahu pozrieť park Letná - dostaneš sa odtiaľ aj určitou cestou z hradu.

  Ak budeš v okolí Jindřišskej (medzi Václavským nám. a Hlavního nádraží), môžeš cez Slovanský dům prejsť do pasáže - ak je vonku slnečno, je tam fakt pekne, sú tam kaviarne, rýchlo odtiaľ prejdeš na ul. Na Příkopě, kde môžeš nakupovať :) Ozaj, blízko Palladia je Cacao - skvelé dorty a zmrzlina!! (odporúčam rafaello alebo mango :), naopak neodporúčam tam limonády. Pri Palladiu pred Cacaom zvyknú byť stánky - a v jednom z nich makrónky. Ale tie kúpiš aj v Paulovi alebo možno na trhoch na Náplavke/Jiřáku.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jeeej, veľmi pekne ďakujem za tipy! :-) Všetko si to spíšem a uvidím, čo z toho postíhame. :-)

   Odstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE