Zahájenie grilovacej sezóny...

2. apríla 2016

Ahojte! Ako víkendujete? Tiež si užívate slniečko, tak ako my dnes doma? Dnes na obed sme slávnostne zahájili grilovaciu sezónu! Jupííí. Milujem grilovačky a opekačky. Vy ste s nimi na tom ako? Ozaj, aby som nezabudla, včera som bola na svoje prvé (oficiálne) školenie. Bolo to skvelé! Vekový priemer nás všetkých tam bol asi 25 rokov a bolo nás len osem (plus školiteľka, ktorá bola mimochodom perfektná), čo vytváralo príjemnú komornú atmosféru. Tak, ako sa mi tam ráno nechcelo ísť, tak to dopadlo nad moje očakávania. Večer predtým som išla spať asi o jedenástej, keďže som bola trochu (dobre tak viac ako len trochu) v strese z toho, že mal Minčík štyri kliešte (boli s ňou na vinici) a ešte dnes som jej vybrala ďalšie tri, ktoré som si predtým nevšimla. Fuj! Úplne ich neznášam, na čo sú?! No ale, teraz na príjemnejšiu tému. Aby som vám narobila chúťky, tak mám pre vás zopár fotiek z dnešnej grilovačky.


Čo najradšej grilujete? Mäsko či klobásky a páročky? Ja mám najradšej tie mini páročky (viď. fotka vyššie), ktoré sú plnené syrom a obalené v slaninke. Tiež som si už minulý rok veľmi obľúbila "liptovské" oštiepky s brusnicovou omáčkou. A samozrejme nesmie chýbať čerstvá zelenina - najradšej z nej mám rajčiny a jarnú cibuľku.


Idem ja, chcem si ešte pozrieť film, ktorý som nevidela asi od strednej školy - volá sa "Lovely Bones" (Pevné puto). Je to taká smutnejšia dráma, ale má krásnu myšlienku. Takže ak budete mať čas a chuť si niečo pozrieť, určite vám tento film odporúčam!

S láskou//Monika

1 komentár

  1. ooo mnam to vyzera tak dobre :) ja najradsej grilujem kuracie masko :) Inak aj ty mas velmi pekny blog, nechcela by si sa vzajomne sledovat cez facebook stranku??

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE