My GO - TO Natural Makeup Look Products

17. mája 2016

Čaute kamošiii! Čo robíte? My sme sa so Števim pred chvíľkou vrátili z prechádzky a vymrznutí (brrr, je tam FAKT zima) sme sa presunuli k nám a ja píšem príspevok, Števi "ťuká" do mobilu (lebo "ja píšem príspevok", haha) a popri tom ešte počúvame hudbu (a ja spievam) a rozprávame sa. Klasický utorkový večer, haha, čo vám poviem.


To, že mám rada líčenie aj všetko čo sa mejkapu týka (a že nič z toho čo mám doma nepoužívam aj napriek tomu dosť často), tak to už viete, teda aspoň tí, ktorí čítavajú moje nepravidelné príspevky pravidelne. Ale keď sa už predsa len rozhodnem nalíčiť, väčšinou len keď ideme v piatok alebo v sobotu niekam večer von, tak preferujem prirodzene vyzerajúce líčenie a najmä zemité odtiene, ktoré iba zvýraznia a príliš "nekričia". Dnes vám predstavím zopár produktov, ktoré sú ideálne na takéto prirodzene - vyzerajúce líčenie.


Jednou z mojich najobľúbenejších značiek, ktoré vyrábajú očné tiene, bol vždy Avon. Už roky si odtiaľ s maminou (teraz už aj so sestrou, pretože je staršia) objednávame kozmetiku a z času na čas aj niečo na líčenie. Konkrétne túto paletku matných očných tieňov v odtieni Au Naturale som si kúpila len prednedávnom a veľmi mi pripomína Naked2Basics paletku od Urban Decay, ktorú som si plánovala kúpiť v Sephore v Prahe, ale bohužiaľ mali len základnú NakedBasics paletku. Na paletku Au Naturale z Avon chystáme aj mini recenziu, takže vám v nej viac priblížim jej "vlastnosti".


Podľa mňa nie je na líčení nič krajšie, než prirodzene a zdravo vyzerajúca pleť, ktorú docielite napríklad aj ľahkou vrstvou lícenky, ktorá dodá zdravý odtieň pleti. Tá, ktorú môžete vidieť na fotke je od Bourjois a je v odtieni 54 Rose Frisson.


Nikdy som nemala rada čiernu špirálu - vždy len hnedú alebo priesvitnú. Myslím, že čierna sa mi ani nehodí. A tak som už roky verná tejto, ktorá je opäť značky Avon - SuperShock v odtieni Black/Brown. Vyzerá určite prirodzenejšie, než čierna a táto konkrétne mihalnice aj krásne zahustí, čím dodá tvári mladistvejší výraz. Vždy som preferovala hustotu mihalníc pred dĺžkou, no zároveň neznesiem špirály, ktoré vytvárajú z mihalníc akoby "pavúčie nožičky".


No a nakoniec sem v neposlednom rade patria balzamy na pery a lesky. Tí, ktorí ma poznajú osobne, vedia, že som maniak na balzamy na pery a vždy ich v kabelke nosím niekoľko. Aby líčenie vyzeralo "ako líčenie", tak si na večer dávam skôr tento balzam/olejček od DM Balea, ktorý obsahuje kokosový olej, takže sa po ňom pery krásne lesknú a navyše príjemne vonia!


Ako by podľa vás mal vyzerať prirodzene vyzerajúci mejkap/líčenie? Čo by v ňom nemalo chýbať a čomu by sa bolo treba vyvarovať? Samozrejme, že ani ja nemám dokonalú pleť, len málo kto má, takže tiež používam okrem vyššie spomenutých produktov aj korektor a púder (tu som o tých svojich obľúbených písala). Ale keď nemusím, tak ich nepoužívam - občas sú, nie je ich síce až tak veľa, ale aj také dni, haha. Utekám ja ešte do sprchy a potom spať. Tak dobrú noc a majte všetci zajtra pekný deň!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE