Občas sa stáva, že keď niečo nechcete, tak je to nakoniec také dobré, že sa toho už nechcete vzdať...

16. júla 2016

A toto bol presne môj prípad, čo sa týka výletu do Barcelony. Plánovali sme ho (spolu s mojou úžasnou španielskou kamarátkou a zároveň kolegyňou Laurou) už niekedy koncom minulého roka a vtedy som bola ešte trochu na vážkach, pretože nebolo isté, či vôbec pôjde so mnou aj Števi (ktorý kvôli práci nemohol ísť, čo ma aj trochu mrzelo, keďže on je môj najlepší "parťák na cestovanie", haha). Potom ako čas plynul, niekedy začiatkom apríla som si "zabookovala" letenky a kúpila lístok na festival Cruilla, ktorý sa konal v tom istom čase, kedy (by) som tam bola aj ja. Vtedy som bola zo všetkého nadšená ako blcha, pretože Laura mi povedala, že o ostatné (okrem letenky a lístku na festival) sa starať nemusím. Bola to naozaj výborná príležitosť spoznať novú kultúru s pravým španielskym sprievodcom - dokonca nie len jedným, haha. Lenže ako sa k tomuto výletu blížilo, akosi ma začala chytať panika a stres. Správy som radšej ani nesledovala, pretože by som tam nakoniec ani nešla.


Ale spravila som dobre, že som predsa len išla! Bolo mi úplne báječne, spoznala som kopu nových ľudí a tiež túto "party duck", ktorú sme s kamarátom kúpili na letisku, a ktorá nás sprevádzala celý týždeň na rôzne výlety a tiež na festival, haha.


Na dovolenkách a výletoch mám okrem samotného cestovania veľmi rada ochutnávanie nových jedál, ktoré tu na Slovensku nie sú. A ak by aj boli, určite by neboli také dobré, ako v krajine, z ktorej pochádzajú - ako napríklad španielske "tapas", ktoré sme jedli takmer každý deň (vždy niečo iné), do ktorých som sa tak zamilovala a to najmä preto, že takmer všetky boli bez lepku, ktorý mi nerobí dobre a už niekoľko mesiacov sa mu snažím úspešne vyhýbať.


Škoda len, že odkedy som prišla domov, počasie je úplne nafigu. A mám trochu "strach", že všetky letné veci, ktoré som si v Barcelone nakúpila už toto leto nevyužijem, pretože všetky sú super - letné, haha. Mimochodom, toto je len prvá várka fotiek, ktoré som počas týždňa v Španielsku nafotila a keďže je ich celkom dosť, rozdelím ich na viacero príspevkov.

Inak, ako sa Vám páči takýto typ príspevkov? Ktorý ja volám "vykecávací", haha. Ja som si ich celkom obľúbila aj u iných blogeriek, takže by som v nich chcela pokračovať aj tu.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE