Slivkový kysnutý koláč (bez lepku)

11. augusta 2016

Ahojky! Ešte nespíte? Ja som sa rozhodla, že Vám ešte rýchlo napíšem jeden úžasný recept na bezlepkový slivkový koláč, ktorý mi dnes mamina upiekla. Bolo to totiž tak, že mi do práce ešte doobeda zavolala, že: "Moni, hádaj čo? Upiekla som Ti bezlepkový slivkový koláč!" :-) A ja som sa, samozrejme, potešila ako blcha, pretože minule robila "normálny" z pšeničnej múky a vtedy som jej povedala, že ktovie, či by sa dal spraviť aj z bezlepkovej múky. A dal sa! Dokonca tam v chuti nie je žiadny rozdiel, iba vo farbe cesta - ako môžete vidieť, je trošku svetlejšie. Mali by ste mimochodom záujem o viac bezlepkových receptov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentároch pod príspevkom a rada ich s Vami budem zdieľať.


Ingrediencie:
- 250g bezlepkovej múky (používam túto)
- 1,5 dcl vlažného mlieka
- 0,75 dcl slnečnicového oleja
- 50g trstinového cukru
- 1/3 kocky droždia
- nakrájané slivky


Postup:
Zo surovín si zamiesime cesto, ktoré necháme kysnúť na teplom mieste približne 1 hodinu. Po vykysnutí naolejovanými rukami vymiesime cesto do tvaru guľky. To potom jemným stláčaním roztiahneme na plech - mamina použila menší v tvare kruhu, ktorý má priemer 30 cm. Cesto na plechu obložíme slivkami a zasypeme trstinovým a škoricovým cukrom. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 200°C približne 25 až 30 minút.


No a keď som prišla z práce, doma ma čakal čerstvý slivkový koláčik! Je naozaj úžasný. Človek, ktorý má skúsenosti s bezlepkovým pečivom, by si myslel, že bude suchý alebo tvrdší, ale práve naopak - milo ma prekvapil! Celkovo sa mi konkrétne z tejto múky pečie veľmi dobre, zatiaľ všetko, čo som upiekla bolo mäkké a vláčne. Asi záleží aj od receptu...

Zajtra, hurááá, piatok! Utekám ešte do sprchy a potom spať. Cez víkend, ak sa mi podarí, by som chcela pridať ešte nejaký príspevok - zatiaľ neviem o čom, haha, ale chcem sa blogu začať opäť aktívnejšie venovať, keďže už v mojej izbe nie je až také teplo a dá sa tu konečne, po dvoch horúcich mesiacoch, vydržať, haha.

Dobrú noc a pekné sny!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE