VINOBRANIE | Château Topoľčianky

2. septembra 2016

Včera bol naozaj skvelý deň! Konalo sa totiž vinobranie u nás vo vinárskych závodoch, kde sme boli spolu so Števim už asi po šiesty (či siedmy?) rok na degustáciu vín. Je to naozaj výborná akcia, na ktorej sa stretne vždy plno ľudí a je jedným z mnoho dôvodov, prečo som rada, že bývam práve tu - v mojich milovaných Topoľčiankach.
Pamätám si na našu prvú spoločnú degustáciu vín (moju a Števiho), ktorá bola prvého mája asi pred šiestimi alebo siedmimi rokmi, kedy sme ešte netvorili pár a boli sme "len" kamaráti. Vtedy vonku veľmi pršalo a keďže sme cestou tam zmokli, museli sme sa otočiť a ísť "uschnúť" aspoň na chvíľu, pokým prestane pršať, do našej miestnej knižnice a odtiaľ potom každý domov sa prezliecť a neskôr sa na degustáciu vín vrátiť. Ach, to boli časy, haha. Vtedy by nás ani len nenapadlo, že sa degustácia u nás v Topoľčiankach stane každoročnou tradíciou a že sa na ňu o niekoľko rokov budeme vracať ako pár. :-)


Po degustácii sme sa ešte zastavili u Števiho a boli sa prejsť s jeho malou neterkou, ktorá je mimochodom úúúžasnááá! :-) Potom sme sa ešte zastavili najesť, kde som od hladu aj zabudla fotiť, haha, ale ja som si dala rajčinovú polievku so syrom (moja najobľúbenejšia) a šalát, no a Števi si dal jeho obľúbenú klasiku - pizzu Hawai.


Dnes by som chcela niečo upiecť, keďže mám dovolenku, tak chcem čas nejako zmysluplne využiť, haha. No najmä mám chuť na niečo sladké a čokoláda to tentokrát nie je! Haha. Uvidím, čo vymyslím, ale ak to bude niečo "mňamózne", určite sa s Vami podelím o recept.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE