Izba - pracovný & oddychový kútik v jednom | MOJE PREDSTAVY

18. októbra 2016

O zmenách vo svojej izbe som sa tu už napísala, haha. Z čoho vyplýva, že som pravdepodobne dosť nespokojný človek, čo sa týka zariaďovania domácnosti. Teda vlastne len toho môjho kúska domu, čo mi prináleží. Nechcem si predstaviť, ako raz keď náhodou budeme mať so Števim vlastné bývanie, budem riešiť túto moju večnú nespokojnosť a vymýšľanie nových štýlov, dekorácií a podobne. Asi si zakážem (a Števi na to bude musieť dohliadnuť, haha) chodiť na Pinterest, na ktorom som tieto dni takmer nonstop. Hups!


Počas týchto dní, okrem leňošenia, sa chcem začať venovať aj svojej izbe, pretože to tu momentálne vyzerá ako po boji. Všade samé krabice plné môjho nekonečného množstva doplnkov a vecí na tvorenie. Potrebujem to tu trošku reorganizovať, pretože mám pocit, že už nič nemá svoje miesto. A len tak mimochodom, tí, ktorí sledujete môj Instagram (tu) alebo Facebook stránku (tu), už dumáte, akú som si dala nakoniec farbu izby. Nuž a ružovú! Haha. Pôvodne som chcela modrú, ale predsa len som sa rozhodla pre príjemný staroružový odtieň. Aspoň takto nemusím meniť komplet všetko - od dekoratívnych vankúšov až po rámy na obrazy. A tu je zopár prvkov, ktoré chcem do izby zaviesť: 

01. Motivačný/pracovný kútik - najväčším relaxom je pre mňa tvorenie a práve moja izba je miestom, kde mám najviac tvorivých myšlienok a dokážem pri tom najlepšie "vypnúť". Keď si takýto kútik vytvorím, bude ma zároveň inšpirovať a prinášať na nové myšlienky. Kúpila som si zopár krabíc na všetky moje veci na tvorenie, aby mali každá svoje miesto a hlavne boli podelené, aby sa mi v nich lepšie orientovalo.

02. Medené doplnky - pred týmito novými zmenami v izbe som v nej mala prevažne doplnky ladené do ružovej a zlatej farby. Zlatá ma ale akosi omrzela a tak som sa ju rozhodla nahradiť medenou. Tá vytvára spolu s ružovou oveľa "teplejší" a útulnejší dojem.

03. Svetielka - po tých som tužila už veľmi dávno, ale tým, že moja izba pôsobila predtým "chladno" (bielo-sivá), nikdy som si ich nekúpila. Až prednedávnom som natrafila na také, o akých som už dlho snívala. Medené! Haha. S takýmito svetielkami bude izba, najmä počas večera, pôsobiť oveľa útulnejšie a relaxačne.

04. Oddychový kútik - miesto, kde si budem čítavať knižky alebo len tak počúvať hudbu. Pri práci, ktorú robím, kde som nonstop obklopená ľuďmi, potrebujem občas (aspoň po príchode domov) chvíľku len pre seba na načerpanie nových síl.

Dúfam sa mi izbu podarí dať dokopy už počas najbližších týždňov, pretože verím, že ma to potom bude viac motivovať aj k písaniu príspevkov, haha, pretože tomu blogovaniu akosi veľa nedávam. Neviem čím je to, ale mám pocit, že je ľudstvo zrazu príliš uponáhľané. A pritom sa nie je kam náhliť. Treba žiť pre dané momenty, nečakať, či príde niečo lepšie a občas sa zastaviť a vychutnávať si trebars aj vôňu jesene - ktorú napríklad ja úplne zbožňujem.

Tak dobrú noc a prajem Vám zajtra pekný deň!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE