Jesenná torta so šípkovým džemom

30. októbra 2016

Mám pocit, že sa tento blog stáva takým malým receptárom, haha, keďže väčšina príspevkov, ktoré počas tohto obdobia prispievam, sú práve recepty. Ba navyše počas pracovného týždňa toľko nepekávam, takže sa potom počas víkendov môžem "vyblázniť" v kuchyni, haha.


A tak tomu nebolo inak ani včera, kedy som piekla túto jesennú tortu so šípkovým džemom, ktorá je ideálna na chladné jesenné večery k šálke čierneho čaju. Je mimochodom pre Števiho maminu, ktorá má zajtra narodeniny. Dúfam bude všetkým chutiť, haha, už len preto, že ma počas toho, ako som bola nazbierať tieto "rekvizitné" šípky, skoro odfúklo, haha.

Ingrediencie:
- 6 vajec
- 450g trstinového cukru
- 1ČL prášku do pečiva
- 1ČL sódy bikarbóny
- 450g polohrubej múky
- 5PL vlažnej vody
- 6PL slnečnicového oleja
- 1 a 1/2 pohára nátierky Lotus (táto)
- 1ČL vanilkového extraktu
- šípkový džem


Je tak trochu "brblavá" a neforemná, no je to moja prvá "nahotina", haha, takže je to snáď ospravedlniteľné. Navyše som si pri nej uvedomila, že som skôr "kapkejková" ako "tortová".

Postup (korpusy):
Najprv si vyšľaháme vajíčka s trstinovým cukrom. Potom pridáme prášok do pečiva, sódu bikarbónu, dobre premiešame a postupne pridávame všetky ostatné ingrediencie. Recept vyšiel na tri korpusy, kde každý má priemer cca 25cm. Pečieme pri 180°C približne 30 minút.


Postup (zbobenie):
Vrstvy som dávala nasledovne - korpus, nátierka Lotus, šípkový džem, vanilkovo-maslový krém, korpus a tak ďalej. Na vrch som dala iba vanilkovo-maslový krém a umyté konáriky so šípkami. Je tak trochu, no dobre tak viac, čapatá, haha, pretože som nemala vhodné nástroje na upravenie. Ak by som náhodou ešte chcela v budúcnosti piecť tortu, musím si ich zaobstarať.


Ak sa ju náhodou rozhodnete vyskúšať, určite mi dajte vedieť, ako Vám chutila. Rada občas experimentujem a vymýšľam vlastné recepty/kombinácie príchutí a myslím, že táto je jedna z tých lepší, čo sa chuti týka. Tiež radi takto skúšate?

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE