Makový bochník s višňami (bez lepku)

17. októbra 2016

Dobrý večer! Ako ste odštartovali týždeň? Ja u lekára v čakárni, keďže ma už od piatku bolí hrdlo a cez víkend sa k tomu pridala nádcha a dnes už aj kašeľ. Zrejme to bude z vyčerpania, keďže predošlé týždne som sa v práci i doma (prerábala som si izbu - viac už v budúcom príspevku) vôbec nezastavila. Preto aj tá nečinnosť na blogu - vôbec sa mi nechcelo, nemala som chuť sa ničomu venovať, či už tvoreniu alebo pečeniu. Nuž, čo sa dá robiť, haha.


Okrem toho, že som celý deň ležala v posteli, upiekla som aj tento famóóózny makový bochník s višňami, ktorý je len tak "bájdvej" bez lepku! Už sa strojím naozaj dlho, že sa s Vami o tento recept podelím, no ať teraz je tu tá vzácna chvíľa, haha. Mimochodom, nepoznám chutnejšiu kombináciu, než je mak s višňami! Akú kombináciu pri pečení obľubujete Vy?

Ingrediencie:
- 250g bezlepkovej múky (použila som túto)
- 250g trstinového cukru
- 4 vajcia
- prášok do pečiva
- štipka sódy bikarbóny
- 10ml vlažnej vody
- 10ml slnečnicového oleja
- 1 šálka mletého maku
- 2 šálky višní


Postup:
Najprv si vyšľaháme vajíčka s trstinovým cukrom. Následne pridáme prášok do pečiva, štipku sódy bikarbóny (tá koláčik "odľahčí") a dobre všetko premiešame. Potom pridáme postupne múku, vodu a slnečnicový olej. Po približne jednej minúte miešania pridáme mletý mak a nakoniec višne. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180°C vo forme v tvare bochníka minimálne 45 minút. Z formy vyberieme, až kým nebude koláčik vlažný - mohol by sa rozpadnúť, ak by ste ho vybrali skôr, čo sa neraz stalo aj mne, haha.


Tento koláčik Vám určite odporúčam všetkými desiatimi! Dovolím si skromne tvrdiť, že je naozaj dokonalý, haha. Najviac ho mám rada na raňajky s pohárom studeného mlieka... Inak, počas týchto pár dní, čo budem doma, by som sa chcela vrátiť opäť k blogu - dnes som dokonca už stihla nafotiť zopár fotiek na budúce príspevky. Tak dobrú noc a pekné sny!

S láskou//Monika

3 komentáre

  1. Mňam vyzerá úžasne! Zbiehajú sa mi slinky.

    www.fromlenka.sk

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ten musí byť super! U mňa už pár rokov vedie maková bublanina s višňami. Mňam! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE