DIY - Nočný stolík NESNA

5. novembra 2016

Ahojky! Čo ste dnes robili? Musím sa priznať, že ja som sa dnes celkom činila, haha. Upiekla som ďalšiu tortu - mojej sestre na zajtrajšie narodeniny. Nie je opäť úplne dokonalá, ale hlavné je, že je robená s láskou, pravda? Haha. Dnes som ju nestihla odfotiť, pretože bola už vonku tma, ale zajtra sa mi to hádam podarí. A potom v priebehu týždňa snáď pridám aj recept.


Pred dvoma týždňami, keď som bola s prechladnutím doma, som okrem leňošenia v posteli dávala dokopy svoju izbu. Okrem iného som si nedávno v Ikea kúpila aj tento stolík, ktorý tak trochu prerobila. Aby mi ladil s nábytkom v izbe, rozhodla som sa ho premaľovať na bielo.

Čo budete potrebovať:
- stolík "Nesna" (tento)
- biela farba (táto)
- igelitové vrece na podloženie
- špajdle na premiešanie
- širší štetec

01. Najprv si farbu dobre premiešajte a aj napriek tomu, že na jej obale píšu, aby sa riedila s vodou - ja som ju neriedila, pretože sa mi zdala už aj tak dosť riedka.
02. Postupne som dávala prvú, druhú a aj tretiu vrstvu. Medzi každou vrstvou treba nechať farbu dobre zaschnúť, aby sa nezačala tá predošlá vrstva topiť.
03. Nuž a nakoniec som zaniesla stolík na noc "doschnúť" do pivnice, kde bolo sucho a teplo, čím bol už na druhý deň použiteľný.

Zopár fotiek PRED úpravou:


Keby nemám v izbe ružové steny, tak by som ten stolík prefarbila kľudne aj na žlto, haha. Ale čo sa dá robiť, so svojou prácou som aj napriek tomu spokojná, haha.

Zopár fotiek PO úprave:


Čo naň hovoríte? Celkom sa mi páči ten "vintage" vzhľad, ktorý premaľovaním nadobudol. Navyše celý DIY projekt nevyšiel viac ako 20€, čo je podľa mňa skvelá cena za tak pekný stolík! Nemyslíte? Ešte taká mini poznámka, farba chytá iba na neopracované drevo.


Aké máte plány na zajtra? Chystáte sa niekam? Mimochodom, nebol niekto alebo nebýva niekto z Vás v blízkosti Vysokých Tatier? So Števim tam totiž chceme ísť o dva týždne na predĺžený víkend a tajne dúfam, že už bude sneh - Števimu to ale nepovedzte, haha. Ten totiž nerád jazdí autom tam, kde je veľa snehu a ľad - čo sa mu vlastne ani nečudujem.

Prajem Vám ešte pekný zvyšok večera!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE