Mrkvové Cupcakes s medovníkovým korením

6. novembra 2016

Ešte začiatkom tohto týždňa som do práce piekla tieto voňavé mrkvové Cupcakes s medovníkovým korením a kúskami nasekanej čokolády. V práci sa zjedli mihnutím oka! Haha. Takých maškrtníkov tam my máme. A keďže mali taký úspech, rozhodla som sa, že sa s Vami podelím o recept. Sú dosť podobné týmto, ktoré som robila ešte minulý rok.


Ingrediencie:
- 250g trstinového cukru
- 4 vajcia
- 250g polohrubej múky
- 1ČL prášku do pečiva
- štipka sódy bikarbóny
- štipka morskej soli
- 20ml vlažnej vody
- 20ml slnečnicového oleja
- 3 väčšie nastrúhané mrkvy
- 2ČL medovníkového korenia
- štipka mletej škorice
- kúsky horkej čokolády


Postup:
Najprv si vyšľaháme vajíčka s trstinovým cukrom. Potom pridáme prášok do pečiva a sódu bikarbónu. Ďalej postupne pridávame polohrubú múku, vodu, slnečnicový olej - dobre premiešame. Nakoniec pridáme nastrúhané mrkvy, štipku morskej soli, medovníkové korenie, mletú škoricu a kúsky nasekanej čokolády. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 175°C približne 25 minút. Po vychladnutí zdobíme krémom z dvoch nátierkových neochutených masiel (ja som použila značky Kaufland - dobre drží tvar), ktoré som zmiešala s približne 5PL práškového cukru a 1ČL mletej škorice. Ozdobiť môžete podľa vlastnej fantázie - ja som použila "omrvinky".


Utekám ja obedovať, lebo mi škvŕka v bruchu ako nikdy, haha. A potom oslavovať sestrine sedemnáste narodeniny. Ach, "sweet seventeen", kde sú tie časy, haha.

S láskou//Monika

2 komentáre

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE