Red Velvet Crinkles

21. novembra 2016

A sme späť! Náš predĺžený víkend vo Vysokých Tatrách ubehol ako voda a dnes som sa musela opäť vrátiť do reality - respektíve do pracovného režimu. Dnes bol v práci úplne typický pondelok - roboty ako na kostole. Čiže čisto pondelková klasika. Ale! Mám pre Vás nový recept a to konkrétne na momentálne celkom vychýrené "Crinkles", ktoré som robila prvý krát a nemohli byť iné, než moja obľúbená príchuť Red Velvet. Receptov na ne je všade plno, no ja som sa rozhodla pre trochu inú verziu - a to vegánsku. Recept mám zo stránky Pinterest.


Ingrediencie:
- 1 a 1/2 šálky kryštálového cukru
- 1PL holandského kakaa
- 2 šálky hladkej múky
- 1/2 šálky slnečnicového oleja
- 4 vajcia
- 1ČL vanilkového extraktu
- 2ČL prášku do pečiva
- štipka sódy bikarbóny
- štipka morskej soli
- 1PL červeného farbiva


Postup:
Najprv si zmiešame kakao s kryštálovým cukrom a slnečnicovým olejom. Potom postupne po jednom pridávame vajcia (zakaždým zašľaháme), vanilkový extrakt a červené farbivo. Vo zvlášť miske si zmiešame hladkú múku, prášok do pečiva, sódu bikarbónu a morskú soľ. Následne zmiešame obe zmesi. Necháme odležať v chlade najmenej 6 hodín - najlepšie celú noc (toľko som nechala aj ja). Po vybratí z chladničky si miesime guľky z cesta v priemere 2 až 3 cm (moje boli väčšie, hups), obaľujeme v práškovom cukre a následne dávame na plech s papierom na pečenie. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 175°C približne 10 až 12 minút. 

TIP: Ak by sa Vám cesto lepilo, ruky si trochu poprášte práškovým cukrom.


Sú trochu väčšie a čapatejšie, ako som pôvodne chcela, haha, ale ja ich ešte vylepším. Určite by som ich chcela upiecť na Vianoce. Mimochodom, už viete čo budete piecť na Vianoce? Ja som už našla zopár skvelých a chutne vyzerajúcich receptov na internete.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE