Bábovka (základný recept)

4. decembra 2016

Ahojky! Ako víkendujete? Už ste začali vypekať na Vianoce? Hádam nie som jediná, kto ešte nezačal, haha. Ale nápady na vianočné pečenie už ako tak mám vymyslené. Mimochodom, v piatok som robila prvýkrát makrónky, ktoré by aj vyšli, keby ich v rúre "nepoodfukuje" do strany. Taká smola, ale chcem ich robiť znovu a už som aj vymyslela, ako sa vyvarovať ich odfúknutia. Uvidíme, ale v každom prípade mám pre Vás nový recept a to na super-rýchlu bábovku, ktorá sa ideálne hodí k poobedňajšej kávičke - v mojom prípade čajíku, keďže kávu nepijem.


Ingrediencie:
- 5 vajec
- 220g kryštálového cukru
- 1ČL vanilkového cukru
- 230g polohrubej múky
- 1/2 prášku do pečiva
- štipka sódy bikarbóny
- 100ml slnečnicového oleja
- štipka morskej soli


Postup:
Najprv si vyšľaháme zvlášť v miske vaječné bielka. Potom si v druhej miske vyšľaháme vaječné žĺtka, kryštálový cukor, vanilkový cukor a štipku morskej soli. Ďalej do zmesi zamiešame prášok do pečiva a sódu bikarbónu. Nakoniec pridáme polohrubú múku, slnečnicový olej a vyšľahané vaječné bielka. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180°C približne 20 minút. Ak si nie ste istí, či je už bábovka zvnútra upečená - pichnite do nej pre kontrolu špáradlo.


Zabudla som spomenúť, že do nej môžete primiešať aj holandské kakao, aby bola dvojfarebná - u mňa na fotke to síce nevidno, pretože som ju nakrojila práve na takom mieste, kde ten prechod nebolo vidno, haha.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE