Občas je ťažké byť sám (so) sebou...

31. marca 2017

Už nejaký ten týždeň, ba možno aj mesiac, premýšľam nad tým, ako sa pre mňa stalo ťažké byť sama sebou. Začínam si uvedomovať, že si čoraz viac musím dávať pozor na to, čo mi z úst "vybehne". Čudujem sa, že ešte nejaký jazyk vôbec mám, keď si doň musím stále "hrýzť".


Takmer odjakživa som bývala rebel. Aj keď to na mňa na prvý pohľad povie málo ľudí - ale je to tak. Dokonca to mám v znamení. Som totiž vodnár. A o tých sa hovorí, že sú rebeli, neznesú sa riadiť pravidlami a už vôbec nie počúvať rozkazy (nadriadených). V skratke - uvedomujeme si, že máme vlastné hlavy a vieme ich aj používať. Práve to sa niektorým ľuďom nemusí páčiť.


Čím som staršia, tým viac si uvedomujem, že nikam nepatrím. Okrem pár skupín na "fejsbúku", som dosť samotársky typ. Niekedy mi stačia len svoje vlastné myšlienky. Žiadne rozhovory, žiadni ľudia - len ja sama. Z času na čas si len tak snívam o tom, ako by som sa rada presťahovala do bytu (v meste ako je Praha alebo Žilina, do ktorých som sa zamilovala), kde by som mala svoj vlastný priestor. Samozrejme, že by som chcela bývať so Števim, ale aj napriek tomu v kútiku duše občas túžim po samote (Števi toto si neber osobne, haha).


Žijem v akomsi stereotype a už ma to prestáva baviť - respektíve ma to ani nikdy nebavilo, ale po čase sa dá na veľa vecí zvyknúť a tento stereotyp bol jednou z nich. Moja kreatívna duša postupne zapadá prachom a ten ma už začína ťažiť.

S láskou//Monika

2 komentáre

  1. tak šup ten prach upratať Monika! :) nech neťaží tak kreatívnu dušu a môžeš opäť tvoriť, pretože na to sa teším najviac :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ja som sa veľmi dlho riadila tým ze nemôžem povedať co si myslím a to sa neslusi a hento sa nepatrí až pokiaľ som nezačala mat okolo seba ľudí ktorí mi radi povedia pravdu a ktorým ja môžem povedať co si naozaj myslím :) Ja osobne si myslím ze je to velmi dôležité mať svoj názor, nebáť sa ho povedať a nebáť sa úprimnosti. Lebo potom to vo svete vyzerá tak ako vyzerá ..všetci si klamú a hrajú sa niečo čím niesu..bohužiaľ :) takže..chápem ta! A držím palce nech sa tazoba rozviri co najskôr a s lahkostou :)

    OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE