Makovo - citrónové koláčiky s višňami (bez lepku)

27. marca 2017

Ahojte! Čo robíte? Ja som práve dotancovala. Ešte stále praktizujem svoj "fitness - dance", haha. A normálne sa na tento čas večer vždy teším, lebo sa úplne odreagujem, vybláznim a dobre sa mi potom spí a aj ráno sa cítim lepšie. Predošlé dva týždne boli tak trochu uponáhľané - či už v práci alebo mimo nej. Mala som naplánovaných (a aj stále mám) toľko príspevkov, len akosi nevydal na ne čas. Navyše teraz keď je už krajšie počasie, tak som radšej vonku a večer so Števim, ako za počítačom.


Popri všetkom tom zhone mi ale našťastie vystal aspoň jeden deň na sebarealizáciu a.k.a. pečenie, haha. Na tento recept som sa chystala ešte minulé leto, po príchode z Barcelony, kde sme si (pred koncertom Josého Gonzáleza) kúpili skvelé bezlepkové koláčiky v jednej rodinnej pekárničke, v ktorej predávali iba bezlepkové pečivo. Ide o makovo - citrónové koláčiky, ktoré som obzvláštnila, ako inak, višňami, haha.


Ja som ho robila z bezlepkovej múky, ale Vy ho kľudne môžete nahradiť pšeničnou alebo špaldovou, či trebars kukuričnou, čo by mohlo byť celkom zaujímavé...

Ingrediencie:
- 3 vajcia
- 150g trstinového cukru
- 175g bezlepkovej múky (Schär Universal)
- 1 a 1/2ČL prášku do pečiva
- 15ml slnečnicového oleja
- 10ml vlažnej vody
- 1 šálka mletého maku
- 1PL citrónovej šťavy
- citrónová kôra
- 1 šálka višní


Postup:
Postup je klasický, ako pri každom z mojich koláčikov/muffinov a to, že si najprv vyšľaháme vajíčka s cukrom, potom zašľaháme prášok do pečiva a následne pridáme všetky ostatné ingrediencie. Višne pridávam samozrejme až nakoniec. Recept vyšiel na 12 štvorcových formičiek. Pečieme pri 175°C približne 20 minút. Boli naozaj vláčne a mäkké - chutili aj mojim kolegom, ktorým som vzala na "koštovku". :-)


Utekáme my ešte so Števim do obchodu, lebo som si cestou z práce zabudla kúpiť bezlepkový chlebík. Celkom som si obľúbila ten od Schär celozrnný, ktorý obsahuje aj Quinou.

Tak dobrú noc a pekné sny!

S láskou//Monika

2 komentáre

  1. Mňam ❤ Mohla by si mi takéto koláčiky poslať do Zvolena ����

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Snáď nabudúce :-D Týchto aj tak nebolo veľa, v práci som väčšinu rozdala - hlavne kolegovi, čo tiež neje lepok... :-) Sú super "simplácke" a výborná kombinácia chutí ;-P Skús ich spraviť :-)

      Odstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE