Špagety Carbonara

10. marca 2017

Ahojky priatelia! Ako sa máte? Aký ste mali týždeň? Ja taký "premenlivý", ale nie vždy je všetko také ružové, ako sa zdá, pravda? Dnešok bol zatiaľ najlepší z tohto týždňa. So Števim sme si v prácach vzali dovolenky a boli sme v Nitre - na výstave nábytku a na nákupoch. Výstava nábytku bola úplne super, mali tam fakt krásne veci, dokonca také typy nábytku, čo som nečakala, že na Slovensku vôbec existujú, haha. So Števim by sme chceli tento rok vyriešiť spoločné bývanie a tak sme sa boli trošku inšpirovať. No a nákupy - na parádu! Haha. Už dávno som si v obchode také pekné veci nekúpila. Väčšinou už zvyknem nakupovať online, no tentokrát boli nákupy v obchodoch úspešné. 


V dnešnom príspevku okrem takého mini update-u mám pre Vás aj recept na moje asi najobľúbenejšie jedlo - ktoré si dokonca viem spraviť sama, haha, a to špagety Carbonara. Mám ich podľa receptu kamarátkinho priateľa, ktorý je Talian. 

Ingrediencie:
- 1 balík špagiet
- 2 vajcia
- 1 žĺtok
- parmezán/syr Pecorino
- mleté čierne korenie
- slaninka/Pancetta
- morská soľ


Postup:
Uvarené špagety ešte za horúca prelejeme surovou vajíčkovou zmesou, ktorú sme si pripravili vyšľahaním dvoch celých vajíčok, jedným žĺtkom, strúhaným parmezánom/syrom Pecorino, 1PL varenej vody zo špagiet, štipkou mletého čierneho korenia a štipkou morskej soli - netreba soliť veľa, keďže už samotný syr je dosť slaný. Všetko spolu dobre premiešame v hlbšej panvici so slaninkou, ktorú sme si v tejto istej panvici predtým opražili do chrumkava. Na záver môžete ešte posypať syrovými lupienkami. Dobrú chuť!


Tiež tak ľúbite cestoviny? Mňa ani moja bezlepková "diéta" od nich neodrádza - jem totiž kukuričné a sú naozaj skvelé! Treba ich ale počas varenia neustále sledovať a premiešavať, pretože majú tendenciu sa ľahko zlepiť alebo rozvariť.

Prajem Vám pekný zvyšok večera!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE