Monthly list.

12. apríla 2017

Musím sa Vám priznať - ja už neviem o čom blogovať. Respektíve vedela by som, ale neviem či chcem blog mať iba o pečení, haha. Keď som v roku 2013 začínala písať tento blog, príspevky boli nie len o pečení a Cupcakes (s ktorými som vtedy začala), ale aj o móde. Móda vždy bola a myslím aj bude mojou súčasťou. Preto aj názov Peonies & Cupcakes - tie "pivonky" v názve symbolizujú módu a krásu. Ten som Vám vlastne už niekedy vysvetľovala? Haha.

(Zdroj: Pinterest)
Ešte keď som bola malá, možno štyri - päť ročná, každý kto sa ma spýtal, ako sa volám, moja odpoveď bola jasná - "Claudia Schifferová", haha. To mi naši doteraz pripomínajú, že s tou módou som "žila" už od malička...

Nedávno som tak trochu premýšľala, respektíve už dlho nad tým premýšľam, že by som začala z času na čas fotiť aj outfity. Jediný malý/veľký zádrhel je, že ma nemá kto fotiť - teda presnejšie nikto, kto by ma odfotil presne tak, ako by som sa odfotila sama, keby sa naklonujem, haha. Lacnejšie než moje naklonovanie asi bude, keď Števiho naučím fotiť a vidieť cez objektív mojimi očami. Bude to výzva pre nás oboch, no snáď Vám už v blízkej dobe budem môcť ukázať niečo z môjho šatníka - na mne! Teda ak naberiem konečne odvahu.

Ešte v novembri minulého roka som pridala príspevok s názvom "Monthly list" a s príchodom teplejšieho a slnečnejšieho počasie sa na ňom zopár veci pomenilo a o tie sa s Vami chcem v dnešnom príspevku podeliť:

  • Líčenie. K tomu sa striedavo vraciam aj ho obchádzam. Akosi si neviem zvyknúť byť nalíčená počas dňa, ale premýšľala som len nad nejakým jednoduchým "nahým" líčením, ktoré by iba trochu zvýraznilo moju tvár.
  • Fotenie outfitov na blog. Na fotenie outfitov, vlastne fotenie mňa celkovo, sa neviem odhodlať už pár rokov. Nie som (veľmi) fotogenická, no občas sa tak zamyslím, že by som mala trochu "zvoľniť" zo svojich nárokov na seba, pretože viem, že nikto nie je dokonalý.
  • Tvorenie - vyšívanie a vyrábanie šperkov. Kedysi som si zvykla vyrábať rôzne doplnky ako náramky, náhrdelníky, náušnice sama a tak premýšľam, že by som sa k tomu vrátila. Tiež si radi vyrábate vlastné módne doplnky? A keďže sú teraz v móde výšivky, rozhodla som sa konať a namiesto drahých riflí, o ktorých snívam, si vyzdobiť výšivkami vlastné.
  • Doplnky. Hovorí sa, že menej je viac a pri doplnkoch, ktoré zvyknem nosiť, to platí dvojnásobne. Jemné retiazky, prstienky, náušnice - málo som ich v poslednej dobe nosila, ale akosi sa k nim opäť vraciam. Prídem si s nimi oveľa ženskejšie.
  • Ženskosť. Všimla som si, keď sa (výnimočne) porovnám so svojim okolím, že som v poslednej dobe nebývala veľmi ženská a ani sa o to nesnažila. Ale! Chcem to zmeniť a už na tom pracujem, haha. Dnes mi prišli krásne kárované šaty, včera koženková bunda krásnej púdrovej farby a zajtra (dúfam) už konečne prídu aj mokasínky v jemnej koralovej farbe.

V tomto období som si prišla veľmi často, ba až takmer stále, úplne nevýrazná. Nesnažila som sa ničím vynikať a už duplom nie svojim zovňajškom. Chytám ale druhý dych, ktorý majú možno na svedomí aj moje sny, ktoré mi dodávajú motiváciu.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE