Po dlhom čase sa opäť cítim motivovaná...

28. apríla 2017

Tento týždeň ubehol ako voda. Nemáte tiež ten pocit? Minulý týždeň, z ktorého boli iba tri dni pracovné, sa mi nenormálne vliekol. Ale tento ani neviem ako a už je opäť piatok. Máte nejaké plány na večer? Vlastne celkovo na predĺžený víkend? My sa chystáme so Števim večer s kamarátkou a jej snúbencom na bowling (a možno aj nejaké drinky, haha). Je to tá istá kamarátka, s ktorou sme boli minulú nedeľu v Banskej Bystrici, kde bolo báječne!


Dnes je tak výnimočne zvláštny, či skôr zvláštne príjemný deň. Aj napriek tomu upršanému počasiu som si ho užila. V práci sme mali menšiu oslavu - kolegyňa (a kamarátka zároveň) oslavovala narodeniny a už od rána som sa na to tešila. Vždy mi robí veľkú radosť, keď má niekto v mojom okolí narodeniny - najmä ak toho človeka mám naozaj rada, haha. Stalo sa už akousi tradíciou, že svojim kamarátom v práci k narodeninám robievam Cupcakes. Je to predsa originálnejšie ako torta (nič proti tým, čo pečú torty; #peace) a aspoň sa môžem realizovať, keďže takmer každý mesiac má niekto z nich narodeniny... Inak tomu nebolo ani tento krát - včera som piekla čokoládové Cupcakes, ktoré boli plnené roztlačenými čerstvými jahodami a ozdobené s cream cheese krémom a čerstvou jahodou - božská kombinácia. Ak ste ich nevideli - fotky nájdete aj na mojom Instagrame (tu). Voňali naozaj parádne! A celkom jasne si viem predstaviť aj tú chuť, haha - nechutnala som ich, keďže obsahovali aj pšeničnú múku. Ale všetci, ktorí ich ochutnali, povedali, že im chutili.

Okrem iného ma dnes potešili ešte ďalšie dve veci. Vlastne tri! Prvou z nich je to, že kamarátka, pre ktorú som Cupcakes piekla priniesla tiež v rámci narodeninového občerstvenia pre kolegov ríbezľové Cupcakes (ktoré som opäť žiaľ neochutnala), ktoré vyzerali úžasne! Mali totiž bordový krém, čo ma inšpirovalo a najbližšie aj ja s takým niečo vymyslím. Najskôr to budú Cupcakes! Haha. Vždy ma veľmi teší, keď niekto v mojom okolí spraví Cupcakes a najmä, že to toho človeka baví robiť. Presne tak, ako to začalo kedysi pred skoro štyrmi rokmi aj mňa.

Ďalej to boli príjemné ohlasy na recept/fotky na tie moje Cupcakes, ktoré som pridala do jednej skvelej skupiny na "fejsbúku" - Nie som žiadna bábovka. Vždy s malou dušičkou tam prispievam svoje výtvory, keď vidím, aké sú niektoré ženy šikovné a zručné!

Nuž a do tretice to bola fotka Cupcakes od jednej dámy, ktorá ich robila podľa môjho receptu. Pre niekoho sa to možno zdá drobnosť, ale mňa to veľmi potešilo! A preto ak aj Vy náhodou vyskúšate niektorý z mojich receptov, kľudne mi pošlite na niektorú z mojich Facebook stránok (nájdete ich tu) fotky alebo označte na Instagrame "heštegom" #peoniesandcupcakesbakery.


Všetky tieto momenty a veci ma neuveriteľne motivovali - dokonca až tak, že by som si najradšej hneď otvorila malú cukrárničku s mojimi Cupcakes a všetkých Vás do nej pozvala, haha. Vždy treba jednoducho veriť, že sa objaví slniečko - aj v takéto upršané dni.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE