Radosti (ne)všedných dní | 6.časť

3. apríla 2017

Ahojte, moji milí! Aký ste mali víkend? Okrem toho, že krásny slniečkový, haha. Neviem, či všetci sledujete aj moju Facebook stránku, ak nie tu je. Ale ak patríte medzi tých, ktorí ju sledujú, určite ste si všimli včerajší neskorý príspevok (s pár fotkami) o tom, ako sme sa včera celkom spontánne so Števim rozhodli ísť na výlet do Piešťan. Bolo úúúplne úžasne! Cítila som sa tam ako na dovolenke pri mori - teplúčko, holé nohy, Aperol Spritz a krevetové rizoto. Čo viac si priať. Mne k radosti netreba veľa, haha. Už dávno takýto víkend nebol, že by som si ho tak užila. V sobotu sme mimochodom na obed grilovali a poobede s našimi sadili.


Dnes bolo v práci na prekvapenie dobre. Na prekvapenie preto, lebo bol pondelok, haha a vtedy väčšinou aj to, čo môže byť relatívne dobré, býva zlé a dvojnásobne preto, lebo je proste pondelok, haha. Na obed som nebola, čo mi dalo trochu priestoru na to, aby som premýšľala - nie o práci, ale o veciach, ktoré mi vlastne (takmer) každý deň robia radosť. Tu je zopár z nich, ktoré mi v tejto chvíli prišli na rozum:
 • Keď ma niekto osloví "Moni". Svoje meno som kedysi nemala veľmi rada, asi ako každý, haha, ale čím som staršia, tým sa mi páči viac. Jedným z dôvodov, prečo ho mám rada je, že sa tak volá aj moja mamina. No ale keď ma niekto osloví "Monika", príde mi to príliš oficiálne.
 • Naše dve chlpaté radosti (psíkov) - Minčík & Molly
 • Môj Števi. Včera v tých Piešťanoch som sa tuším doňho ešte viac zamilovala, haha. Nechápem, ako je to možné, haha, ale je to tak. No dobre, tak chápem, pri ňom je ťažké sa doňho stále nezamilovávať, haha. Zbožňujem výlety s ním. Naše rozhovory v aute, za ktoré občas trpím stihomamom, že čo ak nás niekto bude počuť a pomyslí si... Haha. Sme spolu už šiesty rok, ale príde mi to ako najkrajšie nekonečno.
 • Keď sú ľudia vďační za maličkosti. Ako napríklad dnes, keď som vypísala poukážku na nové oblečenie dvom pánom, ktorí dostali zmluvy (predtým boli na dohodu). 
 • Keď niekoho oslovím po mene a ten človek to nečaká. V práci máme myslím okolo 200 zamestnancov a ja poznám úplne všetkých po mene. Som tam síce už tretí rok, ale celkom rýchlo som si každého zapamätala. Sama sa cítim príjemne, keď niekoho oslovím a ten dotyčný predtým možno ani netušil, že si jeho meno budem pamätať. Každý niečo znamenáme! A ja si veľa veci pamätám - čo je občas aj dobre, aj horšie, haha.
 • Vtipné spomienky z minulosti. Dnes som si písala s bývalou spolužiačkou zo strednej a tak trochu sme zaspomínali na niektoré okamihy a verte či nie, pri takýchto momentoch sa vždy nahlas smejem, haha. Kolega mi minule povedal, že sa smejem ako malý koník, haha.
 • Priatelia. Okrem bývalej spolužiačky som si písala aj s bývalou kolegyňou, obe považujem za jedny z najlepších ľudí, akých som kedy stretla. U nás v práci sa to v poslednej dobe dosť mení, ľudia odchádzajú aj prichádzajú. No medzi nimi sa nájde pár takých, pri ktorých viem, že môžem byť sama sebou a pochopia to (nadväzujem na predošlý príspevok).
 • Keď niekto poďakuje alebo poprosí.
 • Sny. V tejto dobe veľmi často snívam a predstavujem si, ako sa mi tie moje sny plnia. Nepoviem Vám, že o čom sú, lebo hovorí sa, že by sa to nemalo. O plánoch a snoch sa nahlas nehovorí. Náhodou by Vám ich niekto mohol vyfúknuť, haha. Cítim, že to, o čom snívam je celkom reálne a posúva ma to vpred, ale neviem nájsť odvahu sa do toho pustiť. Zatiaľ...
 • Tiché rána. Občas, keď chodievam do práce už na pol siedmu, ešte v kancelárii nikto nebýva, je tam taký príjemný kľud a ticho. Jediné, čo cez otvorené okná počuť je pomaly sa preberajúci svet.
 • Vôňa jarného rána. O tej pol siedmej ráno - tú úplne zbožňujem.
 • Hudba
 • Pečenie a ozdobovanie kapkejkov. Ako napríklad týchto, čo môžete vidieť vyššie na fotkách. Boli pre kolegovu dcérku Eli k jej tretím narodeninám.
Ak by som si ešte na nejaké spomenula - budem ich sem postupne dopisovať a vždy Vás na to upozorním, aby Vám takéto alebo podobné maličkosti robili tiež radosť.


Z predošlých dní mám naozaj príjemný pocit. Asi na tom má veľký podiel aj to krásne jarné počasíčko, ktoré k nám už konečne zavítalo. Čo robí radosť Vám? 

S láskou//Monika

2 komentáre

 1. Šikovnica, krásne sú a hneď by som si jeden dala. A krásne napísaný článok Moni :) Len tak ďalej :)

  Zuzi

  OdpovedaťOdstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE