Cookies & Cream Cupcakes

5. apríla 2017

Ale ten týždeň opäť rýchlo uteká, že? Už je streda. Neuveriteľné, haha. Dnes sa so Števim chystáme do kina na Ghost In The Shell a som naozaj zvedavá, čo to bude zač. Vraj to má nejakú súvislosť s filmom Matrix, tak uvidíme, lebo tie sa mi celkom páčili. Aj keď tento žáner filmov väčšinou obchádzam, haha. Malá zmena občas nezaškodí. No stále zostávam verná svojim "nízkorozpočtovým drámam", haha.


Všimli ste si, že som už dávno nepridala recept na Cupcakes? Len tak na doma Cupcakes už tak často nepečiem (lebo ich už nemá kto jesť), tak aspoň občas, keď ma niekto požiada, či by som spravila zopár na objednávku, sa môžem realizovať. Viete, aby som nevyšla z cviku, haha. Nuž a inak tomu nebolo ani pri týchto "Cookies & Cream kapkejkoch", ktoré boli na oslavu do škôlky pre jedného chlapčeka.

Ingrediencie:
- 230g polohrubej múky
- 3 vajcia
- 250g kryštálového cukru
- 1ČL prášku do pečiva
- 20ml slnečnicového oleja
- 15ml vlažnej vody
- 1ČL vanilkového extraktu
- nasekané Oreo keksíky


Postup:
V miske si vyšľaháme klasicky vajíčka s kryštálovým cukrom a vanilkovým extraktom. Potom zašľaháme prášok do pečiva - šľaháme približne jednu minútu. Ďalej postupne pridávame všetky ostatné ingrediencie. Nasekané Oreo keksíky pridáme až nakoniec. Košíčky plníme do polovice a následne pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 175°C približne 23 - 25 minút. Krémom z masla (500g), práškového cukru (5PL), nastrúhaných Oreo keksíkov a kakaa (1ČL), zdobíme až po vychladnutí. Recept vyšiel na 12 kusov.


Skúšali ste už niekedy robiť Cupcakes? Ak áno, tak aké? Prezraďte, nech ma trochu inšpirujete. Na Veľkú Noc by som chcela upiecť nejaké, aké som ešte nerobila. Premýšľala som nad makovo - citrónovými s cream cheese krémom alebooo možno malinové s krémom z bielej čokolády. Hmmm... Ktoré sa Vám viac pozdávajú?

S láskou//Monika

2 komentáre

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE