Mrkvová torta s ananásom a kokosovými lupienkami (bez lepku)

17. apríla 2017

Konečne som osprchovanááá! Už od včera som čakala na to, ako pôjdem dnes do sprchy, haha. A to dobrovoľne - nie v rámci polievačiek, haha. Včera sa mi to už neoplatilo, lebo som vedela, že dnes prídu polievači a voňavkám sa nevyhnem. Aj sa tak stalo, haha.


Vlastne celé štyri dni boli fajn. Menšie obžerstvo a chaos, ale všetko znesiteľné, haha. Dokonca som sa pri pečení popálila a doteraz mi zápästie zdobí fľak - a asi ešte dlho aj bude. Ale hold! Torta, pri ktorej vznikol stála zato. Ide o túto skvelú mrkvovú tortu, ktorú som na sviatky piekla. Trochu som ju ale vylepšila a pridala do nej aj ananás a kokosové lupienky.


Zdobili ju malé rozkošné "pusinkové" mrkvičky, ktoré som sama vyrábala ešte deň pred pečením, keďže som v obchode nič vhodnejšie nenašla a tak som sa rozhodla improvizovať...

Ingrediencie:
- 250g bezlepkovej múky
- 4 vajcia
- 200g trstinového cukru
- 1ČL prášku do pečiva
- štipka morskej soli
- 1ČL mletej škorice
- 2PL kokosového oleja
- 30ml ananásovej šťavy
- 1 šálka nastrúhanej mrkvy
- 1/2 šálky nakrájaného ananásu
- 1/2 šálky kokosových lupienkov
- 1/2 šálky nasekaných vlašských orechov


Postup:
Najprv si vyšľaháme vajcia s trstinovým cukrom. Následne pridáme prášok do pečiva a štipku morskej soli. Po vyšľahaní (cca 1 minútu) pridávame ostatné ingrediencie - bezlepkovú múku, ananásovú šťavu, kokosový olej, mletú škoricu a nakoniec aj nastrúhanú mrkvu, nadrobno nasekaný ananás, kokosové lupienky a nasekané vlašské orechy. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180°C približne 35 až 40 minút. Po vychladnutí plníme krémom z dvoch nátierkových masiel (napr. značky Kaufland) a 7PL práškového cukru.


Nuž a zajtra opäť do reality - a.k.a. práce. Ale len na tri dni, keďže v piatok by som si chcela vziať dovolenku. V piatok si totiž chceme so Števim spraviť menší výlet.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa!

S láskou//Monika

2 komentáre

 1. Fíha, torta vyzerá naozaj krásne :) Aj ked ananás nemusím, asi by som si dala povedat.
  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem <3 Ani ja ten ananás veľmi neobľubujem, haha, ale v tejto torte mi nevadil :-D

   Odstrániť

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE