Recept: POMARANČOVÉ MUFFINY (bez lepku)

21. apríla 2017

Ale ten týždeň rýchlo prešiel, že? Ani sme sa nenazdali a už je tu opäť víkend. Ako som Vám spomínala v predošlom príspevku - dnes sme mali so Števim malý výlet do Nitry... Ktorý sa skoro ani nekonal! Števiho včera prefúkalo (veď koho nie, že?) a dnes ráno sa necítil dobre, ale potom to akosi "predýchal" a predsa len sme išli. Najprv sme sa zastavili u môjho nového potenciálneho zubára, ktorého ambulanciu sme nevedeli najprv vôbec nájsť, ale našli sme ju a potom sme sa presunuli "Gardéniu & DomExpo". Trošku sme z nej boli sklamaní, pretože sme očakávali viac vystavovateľov zameraných práve na to "DomExpo". Nuž a potom sme sa ešte zastavili na obed - na sushi, na ktoré som mala už od stredy velikááánsku chuť!


Aaale iné som chcela! Minule som Vám spomínala, že som robila takéto báječné pomarančové muffiny, ale až teraz som sa konečne dostala k zverejneniu receptu. Ja som ten typ človeka - keď si niečo obľúbim, jedla by som to stále dokola až by som sa toho na určitý čas prejedla a s odstupom času by sa tento "prejedací" proces opakoval. Tak to je aj s makovým bochníkom s višňami (recept nájdete tu) a inak to nebude ani s týmito pomarančovými muffinami.

Ingrediencie:
- 200g bezlepkovej múky
- 4 vajcia
- 200g kryštálového cukru
- 1ČL prášku do pečiva
- štipka sódy bikarbóny
- 20ml slnečnicového oleja
- 20ml pomarančovej šťavy
- 3PL kandizovaných pomarančov
- 1ČL vanilkového extraktu


Postup:
Najprv si vyšľaháme vajcia s kryštálovým cukrom. Potom pridáme prášok do pečiva a sódu bikarbónu. Dobre premiešame a ďalej pridávame všetky ostatné ingrediencie. Čo sa týka tých kandizovaných pomarančov (na jemno nakrájaných) - kúpila som ich v Lidl a sú naozaj skvelé! Pečieme pri 175°C približne 20 až 25 minút.


Ako sa chystáte stráviť víkend? My so Števim by sme chceli ísť do Banskej Bystrice, kde sa máme stretnúť s mojou kamarátkou a jej snúbencom, tak snáď nám počasie vyjde a deň si užijeme pri slniečku, lebo týchto predošlých pár dní bolo naozaj šialene aprílových.

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© Peonies & Cupcakes | DESIGN BY FEARNE