Uplynulé týždne...

14. apríla 2017

Aj Vám sa zdá, že tie dni - respektíve týždne nenormálne letia? Mám pocit, že týždne sa skrátili na štyri dni - a to pondelok, kedy mám v práci najviac roboty a domov prídem unavená ako kôň a nič sa mi nechce, potom je to piatok, kedy bývam v práci iba do jednej (jeden benefit, ktorý v práci máme, haha) a nakoniec sobota a nedeľa. Je to možno aj trochu tým stereotypom, ktorý prevláda vo väčšine týždňov. Verím ale, že týmto teplejším počasím a blížiacimi sa letnými mesiacmi budeme mať (so Števim) viac príjemných aktivít a výletov. Včera sme si na august "zabookovali" dovolenku v Chorvátsku - konkrétne na ostrove Vis. Nerada veci plánujem dopredu, ale pri dovolenkách (najmä tých v Chorvátsku) sa asi inak nedá, keďže sa ubytovanie míňa veeeľmi rýchlo...


Dnes mám pre Vás také malé zhrnutie uplynulých týždňov, ktoré ako som už povedala, ubehli ako voda. Pred dvoma týždňami sme sa so Števim vybrali na jednodňový výlet do Piešťan, kde sme sa cítili ako na dovolenke pri mori. Celý deň bolo nádherne slnečno s 25°C teplotou. Proste rozprávka! Vyrazili sme už doobeda okolo desiatej. Cestou sme sa zastavili ešte v Topoľčanoch v Tescu, lebo sme po ceste vysmädli. Okolo pol dvanástej sme boli v cieli. Prešli sme sa po "sklenom" moste, ktorý viedol na kúpeľný ostrov s parkom, kde sme sa prešli a chvíľku posedeli na lavičke a vyhrievali sa na slnku.


Neskôr sme si dali výborný obed v najstaršej reštaurácií v Piešťanoch - "Le Griffon", kde som si dala krémové citrónové rizoto s grilovanými krevetami a Chorizom a Števi si dal bravčové líčka dusené na zelenine s opekanou mrkvou a cibuľovou marmeládou na zemiakovom pyré. A samozrejme - ja som neodolala ani Aperol Spritzu! Viete čo bolo na tom (okrem jedla) najlepšie? Že sme jedli vonku, haha.


Okrem krásnych spomienok som si z tohto výletu priniesla aj knihu do mojej zbierky - a to Príbehy z kuchyne od mojich dvoch obľúbených foodblogeriek (Stvory z kuchyne a The Story of a Cake). Na trhu je už celkom dlho, no ja som na ňu akosi pozabudla, huuups. Ale lepšie neskôr, ako nikdy, pravda? Haha.


Pred týždňom som po dlhom čase opäť piekla. Víkendy bez pečenia sú pre mňa tak trochu prázdne, haha. Tentokrát to boli bezlepkové pomarančové muffiny, ktoré chutili úplne dokonale! Recept pridám ale asi až budúci týždeň. Uvidíme, haha. Zajtra by som totiž chcela piecť mrkvovú tortu, ktorá ak sa mi podarí, tak Vám recept na ňu prezradím už zajtra.


Ako plánujete stráviť veľkonočné sviatky? Doma, či na chate? S rodinou, či sami? My budeme ako každý rok na Veľkú Noc doma. Aj sme pôvodne chceli niekam ísť (do Prahy), ale nakoniec sme to vzdali, keďže ak sa všetko podarí, tak by sme v najbližších mesiacoch mali trochu cestovať - ďalej než po Slovensku.

Prajem Vám pekne prežité veľkonočné sviatky!

S láskou//Monika

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE