Pečená zelenina zo záhradky

22. októbra 2017

Akosi som začala byť viac aktívna na Instagrame, než tu. Hups! A to ani tak nebolo v pláne, haha. Ako som vám už spomínala v jednom z predošlých príspevkov - počas tohtoročnej dovolenky v Chorvátsku som si vymazala Facebook a odvtedy "závisláčim" na Instagrame. Čo možno až tak dobré nie je, haha. No nie som tu kvôli výhovorkám, dnes mám pre vás rýchly a jednoduchý recept, ktorý môžete použiť aj ako prílohu k mäsu či rybe. 

S láskou//Monika


Ingrediencie:

2 mrkvy
1 tekvica Hokaido
2 petržleny
1 zeler
1 celý cesnak (nešúpať)
čerstvý rozmarín
štipka morskej soli
BIO tekvicový olej

Najprv si dáme vyhriať rúru na 200°C. Potom si dôkladne očistíme všetky zeleninu. Následne si ju nakrájame na menšie kúsky - najlepšie na "hranolky" a dáme na menší plech vystlaný papierom na pečenie. Pred pečením zľahka posypeme morskou soľou a pokvapkáme tekvicovým olejom (má jemnejšiu vôňu než olivový a lepšie sa hodí k zelenine). Pečieme približne 20 minút, pokým nebude všetka zelenina upečená do mäkka. 


P.S. Áno, to na tom rozmaríne je kúsok (BIO) pavučinky, haha. Je totiž z našej záhrady a konkrétne tento trs bol určený ako dekorácia na fotenie, takže som ho zabudla umyť. Hups!

Recept na stiahnutie vo formáte PDF:

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE