Smores Cupcakes

1. októbra 2017

Je až neuveriteľné, že som od konca mája neprispela žiadnym novým príspevkom. Ak ste na mňa za ten čas nezabudli - tak si to vážim a ak ste tu noví, tak Vás tu vítam! Za ten čas, čo som sem neprispievala, sa toho celkom dosť udialo. Jedným z takých najdôležitejších udalostí/míľnikov (?) bolo, že som si zrušila Facebook, haha. A to ešte počas našej tohtoročnej dovolenky v Chorvátsku na prekrásnom ostrove Vis - zopár fotiek odtiaľ ste mohli vidieť na mojom Instagrame, ktorý nájdete v dolnom paneli na blogu.

Týmto rozhodnutím o zrušení si Facebook účtu (ktorý bol prepojený s mojimi dvoma stránkami k blogu - Peonies & Cupcake a Peonies & Cupcakes Bakery) som sa dopracovala k tomu, že som na Instagram začala prispievať pravidelnejšie (už sa snažím každý - každý druhý deň), ktorý sa postupne zapĺňa fotkami (jedál a sladkých dobrôt), čo ma motivuje. Navyše mi k tomu stačil iba mobil, keďže môj notebook postupne vypovedá (po 7 rokoch každodenného používania je to aj pochopiteľné) a plánujem si v najbližších týždňoch zaobstarať nový.

Ak ma na tomto IG účte sledujete, tak ste si určite všimli, že som začala prispievať najmä fotky jedál a rôznych dobrôt, sladkých i slaných, čím by som chcela pokračovať aj na blogu. V názve blogu ste si možno všimli, že je tam slovíčko "foodblog", čo je vlastne aj novou témou tohto blogu - a to jedlo, pečené i varené, sladké i slané.

Nikdy mi akosi neprišlo, že by som mala nejakú konkrétnu tému/myšlienku tohto blogu, čo ma začínalo nudiť. Keďže sa nemaľujem - o líčení som písať nemohla. Nerada sa fotím (nie som podľa mňa vôbec fotogenická) - móda, aj napriek tomu, že som nákupná maniačka, tiež nebola cesta. Nerada skúšam nové kozmetické produkty - recenzie produktov teda určite nie.

Jediné, čo ma sem najviac bavilo prispievať a aj tieto príspevky mali najlepšie ohlasy, boli recepty. A tak prečo to neskúsiť, že? Nás (seba medzi nich zaraďovať je možno ešte priskoro, haha) "foodblogerov" je nie len vo svete, ale už aj na Slovensku či v Čechách veľa, no táto komunita mi viac "učarovala", haha. Rada sa učím nové veci a rada ich aj skúšam, no a jesť sa predsa musí, haha, takže snáď budem stíhať pravidelne prispievať každý týždeň s novými receptami, striedavo na sladké i slané jedlá.

P.S. Odteraz nájdete v spodnej časti príspevku recept vo formáte PDF, aby ste si každý môj recept mohli stiahnuť, vytlačiť a založiť do Vašich receptárov. Vždy jeden bude s obrázkom a druhý bez obrázka, aby ste si mohli vybrať, ako Vám to bude viac vyhovovať!

S láskou//Monika


Ingrediencie:

4ks vajcia
200g hladkej múky (použila som túto)
250g kryštálového cukru
1ČL vanilkového extraktu
1ČL prášku do pečiva
15ml vlažnej vody
20ml oleja
3PL holandského kakaa

Najprv si vyšľaháme vajcia s kryštálovým cukrom a vanilkovým extraktom. Keď už nebude cukor pod metličkami mixéra škrípať, pridáme prášok do pečiva a opäť dobre premiešame. Zmes cukru a vajec bude mať z prášku do pečiva nadýchanejšiu konzistenciu. Následne postupne pridávame vodu, olej, hladkú múku a holandské kakao. Ak sa Vám bude zdať konzistencia hustejšia, kľudne prilejte viac oleja. Keď bude cesto hotové, plníme nim košíčky - približne do polovice, keďže zvyknú zdvojnásobiť objem. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 175°C približne 20 - 25 minút. Po miernom vychladnutí si koláčiky odložíme na bok a vyšľaháme si v odmastenej miske (zvyknem ju odmastiť s octovou vreckovkou) z dvoch väčších bielkov, približne 5 polievkových lyžíc práškového cukru a  štipky prášku do pečiva (používam ten s vínnym kameňom) penu. Tou potom zdobíme koláčiky - ja som použila hladkú špičku. Aby pena na koláčikoch, či vlastne už Cupcakes, keďže sú ozdobené, chytila ten správny šmrnc, dala som celé Cupcakes na 5 minút "ošmahnúť" do elektrickej rúry (najlepšie na horný ohrev). Nuž a na záver som ich len ozdobila Bebe keksíkmi.


Recept na stiahnutie vo formáte PDF:

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE