Karamelové Cupcakes

5. novembra 2017

Dnes bol krásny deň! Mali sme totiž menšiu oslavu v kruhu najbližšej rodiny, keďže moja mladšia sestra bude mať zajtra osemnáste narodeniny. Oslava sa konala na neďalekom ranči - "Ranč u Bobiho" v Starom Tekove. Najedli sme sa do sýtosti výborného jedla a potom sme deň zakončili v soľnej jaskyni, v ktorej bolo úplne báječne! Pravidelne každý rok takto počas zimných mesiacov, kedy sa vo vnútri kúri a je suchý vzduch, mávam "upchatý" nos a zle sa mi dýcha. A tak sme to vyskúšali, či by mi to nepomohlo... A pomohlo! Len keby to nebolo tak od ruky a mohli sme tam chodiť častejšie. 

Tento týždeň bol celkovo nabitý oslavami a rodinnými stretnutiami - v utorok sme boli so Števim na oslave narodenín jeho maminy, ktorej sme okrem darčekov "kúpili" (ja som upiekla, haha) aj lahodné karamelové kapkejky, ktoré mali veľký úspech, čo ma opäť veľmi potešilo! Mimochodom, aj počas tohto víkendu som robila kapkejky a to nie hocijaké - špeciálne pre sestru k zajtrajším narodeninám! Pôvodne som neplánovala dnes pridať príspevok, lebo som nevedela, ako ho budem stíhať, ale stihla som a mám pre vás nový recept a to práve na spomínané karamelové kapkejky! Akosi mi to už dnes  na písanie nemyslí...

S láskou//Monika


Ingrediencie:

4 vajcia
250g trstinového cukru
200g hladkej múky
1ČL prášku do pečiva
50g holandského kakaa
30ml slnečnicového oleja
10ml vlažnej vody


Karamelový krém:

250g masla
3PL karamelového Salka
2PL práškového cukru


Najprv si vyšľaháme vajíčka s trstinovým cukrom. Následne pridáme prášok do pečiva a znova prešľaháme. Postupne pridávame hladkú múku, olej, vodu a kakao. Košíčky plníme do polovice. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 175°C približne 20 až 22 minút. Po upečení, ešte do teplých koláčikov, vykrajujeme dierky a plníme ich karamelovým Salkom. Krémom zdobíme až po úplnom vychladnutí.


Recept na stiahnutie vo formáte PDF:

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE