Voňavé Brownie Cupcakes s pomarančami

3. decembra 2017

Už je to viac než dva týždne od posledného receptu na blogu a s blížiacimi sa Vianocami to tu nemôžem predsa zanedbávať, haha. Nie len kvôli vám, ale aj kvôli sebe, keďže sa musím nejako realizovať. Pečenie na Vianoce vždy bývalo z mojich najobľúbenejších a tak som si povedala, že pri tých všetkých receptoch, ktoré šikovné foodblogerky pridávajú na svoje blogy, nemôžem ani ja zaostávať. 

Počas týchto týždňov je všade veľký zhon (o práci nehovoriac) a tak jediným relaxom pre mňa (opäť) je práve pečenie a vymýšľanie nových receptov. Keďže sme boli včera s mojim milým pozvaní na návštevu k mojej kolegyni a jej manžela do ich DOKONALÉHO bytu! Poviem vám, že krajší byt (ani dom vlastne) som doteraz nevidela. So Števim sme teraz vo fáze (žiaľ zatiaľ neúspešného) hľadania spoločného bývania a tak sme sa boli trochu inšpirovať. 

A aby sme k nim nešli s prázdnymi rukami, rozhodla som sa spraviť, v mojom okolí veľmi obľúbené, brownies s pomarančami, ktoré som ale tak trochu pozmenila. Spravila som ich totiž na spôsob kapkejkov a keďže idú tie "Vianočky", tak som do nich pridala aj niečo vianočné a voňavé... Takže čítajte ďalej.

S láskou//Monika


Ingrediencie:

100g kryštálového cukru
2 vajcia
1ČL prášku do pečiva
2PL holandského kakaa
300g horkej čokolády
1PL kokosového oleja
100g hladkej múky
1ČL perníkového korenia
1 pomaranč


Krém:

250g zmäknutého masla
3PL rozpustenej horkej čokolády
2PL práškového cukru

Vo vodnom kúpeli si roztopíme čokoládu s kokosovým olejom a nastrúhanou čerstvou pomarančovou kôrou. Vajcia si vyšľaháme s kryštálovým cukrom, práškom do pečiva a perníkovým korením. Do vyšľahanej zmesi pridáme roztopenú čokoládu a následne primiešame hladkú múku, kakao a čerstvú pomarančovú šťavu z jedného celého pomaranča. Hustejšie cesto plníme do 3/4 košíčkov a pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 185°C približne 30 minút. Krémom zdobíme až po úplnom vychladnutí koláčikov.


Recept na stiahnutie vo formáte PDF:

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE