Mäkké citrónovo - makové Cupcakes

5. januára 2018

Šťastný Nový rok moji milí čitatelia. Akosi som sa sem skôr nevedela dostať, ale tak ako sa hovorí "lepšie neskôr, ako nikdy", haha. Dva týždne voľna, ktoré som mala, ubehli ako voda a od pondelku už opäť nastupujem do práce. So Števim sme si obaja vzali dovolenku na celé dva týždne, ktorá sa nám aj celkom hodila, pretože sme tesne pred Vianocami našli (dúfam naše) budúce spoločné bývanie. A tak sme väčšinu dní behali a riešili všetko potrebné, aby to všetko vyšlo. To, či nám to vyšlo, sa dozvieme až niekedy koncom tohto mesiaca. Vždy som bývala a vlastne aj som, ale snažím sa byť už menej, poverčivá a premýšľala som nad tým, či vám mám alebo nemám prezradiť, ako postupujeme s hľadaním spoločného bývania. Ale tak uvidíme, so Števim si hovoríme, že sme preto spravili všetko, čo sme mohli a keď to bývanie má byť naše, tak aj naše bude. :-) Tak nám, prosím, držte palce (aby som mohla konečne variť vo vlastnej kuchyni a tým aj pravidelnejšie prispievať na blog novými receptami, haha).

Cez sviatky som sa veľmi v kuchyni nezdržiavala - môj maximálny výkon boli jednohubky na Silvestra a tieto mäkké citrónovo - makové kapkejky, na ktoré vám v dnešnom príspevku prezradím recept. Už dlhšie som hľadala nový - mäkší recept na kapkejky, pretože mi akosi môj recept, donedávna obľúbený a časom i receptami overený, prestal vyhovovať. No a našla som, čiže sa s vami oň musím podeliť, haha. Dokonca mi tento recept aj mamina (moja najväčšia kritička) pochválila, že je naozaj vláčny!

S láskou//Monika


Ingrediencie:

- 90g hladkej múky
- 2 vajcia
- 1ČL sódy bikarbóny
- 125g práškového cukru
- 125g zmäknutého masla
- 1ČL prášku do pečiva
- 1 a 1/2 PL mlieka
- 1ČL vanilkového extraktu
- 1PL mletého maku
- 1ČL citrónovej kôry


Najprv si vyšľaháme vajcia s práškovým cukrom, vanilkovým extraktom, sódou bikarbónou, práškom do pečiva a mliekom. Po vyšľahaní pridáme hladkú múku a opäť dobre premiešame, aby sa netvorili hrudky. Nakoniec pridáme mletý mak a čerstvú citrónovú kôru. Pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 170°C približne 20 - 22 minút.

TIP: Po vychladnutí plníme vanilkovým pudingom ochuteným čerstvou citrónovou kôrou, ktorý ich trochu ozvláštni. A aby boli kapkejky naozaj odľahčené, zdobíme ľahučkou bielkovou penou (vaječné bielka + práškový cukor + vanilkový extrakt), ktorá si po pár hodinách na povrchu vytvorí jemnú "skořábku". :-P


Recept na stiahnutie vo formáte PDF:

Zverejnenie komentára

Instagram

© peonies + cupcakes | B L O G | DESIGN BY FEARNE