02 júla, 2018

Náš predĺžený víkend v Žiline & Fest Anča 2018

Žilina, Slovensko
Ak sledujete môj Instagram (tu), mohli ste si všimnúť, že som tam písala o tom, ako sa so Števim chystáme na predĺžený víkend do Žiliny. Aj napriek tomu, že som si Žilinu ako mesto samotné natoľko obľúbila, že by som si vedela predstaviť aj život tam, haha, boli sme tam už po tretí krát na medzinárodnom festivale animovaných filmov Fest Anča. Je to pre nás a teda myslím aj pre všetkých zúčastnených jeden z najpríjemnejších "únikov" z reality a vždy sa tam radi vraciame. 

Samozrejme, že som plánovala fotiť celý víkend, ale keďže som neporiadna (blogerka), haha, foťák som nechávala každý deň na izbe v hoteli (tu sme bývali už druhý rok po sebe - vrelo odporúčame), lebo sa mi ho nechcelo "vláčiť" so sebou. Takže jediné, čo som počas celého nášho víkendu stihla odfotiť - aj to iba na mobil, haha, bol náš obed hneď po príchode do Žiliny v skvelej "instafriendly" reštaurácii, ktorá sa volá Dr.Hunger.

Števi ako milovník mäsa, haha, si dal "Dr.Hunger burger", ku ktorému boli dokonalé domáce hranolčeky a ešte lepší domáci cesnakový dressing (ešte teraz sa mi zbiehajú slinky). Ja som naopak dala prednosť zelenine a dala som si šalát s grilovaným syrom halloumi a červenou repou. A zabudla som spomenúť, že ako predjedlo sme mali cibuľové krúžky v pivnom cestíčku s opäť skvelými dvoma omáčkami - cesnakovo-pažítkovou a chilli-majonézovou.

Víkend to bol nepochybne skvelý, užili sme si nie len filmy, dobrú spoločnosť, lahodné jedlo (aj vynikajúce vegánske dobroty na Stanici Žilina), ale mesto Žilina tak celkovo. Ak náhodou neviete, kam budúci rok na festival, Fest Anču vám odporúčam všetkými desiatimi! Je to úplne iný typ festivalu, na aký ste možno zvyknutí, no myslím, že každý si tam nájde to "svoje", či už to bude pohodička pri pozeraní animovaných filmov (nehovorím iba o rozprávkach, ako by ste si mohli myslieť), spoznávanie nových priateľov (aj zo zahraničia), oprášenie angličtiny (celý festival je totiž poväčšine v anglickom jazyku) alebo motkanie sa po meste spojené s občasným pozeraním premietaných filmov v Synagóge, bábkovom divadle alebo na námestí v Žiline.

//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.