17 apríla, 2019

Recept: Banánový chlebík

Ahojte! Chcem vám poďakovať za milú odozvu na predchádzajúci článok. :-) Veľmi ste ma potešili - dokonca aj to, že sa vám väčšine páčil "taký dlhý" článok, haha. Už som si myslela, že blogy nikto nečíta a najmä nie také dlhé články. Dnes mám pre vás článok kratší - bude to totiž recept na môj obľúbený banánový chlebík, ktorý som nedávno pridala na Instagrame a veľa z vás mi písalo o recept, ktorý som pridala síce do príbehov, no nie každý z vás Instagram používa, tak že sa s vami (ostatnými) oň podelím aj tu na blogu. Recept som si viac - menej vymyslela podľa receptov, ktoré sa mi osvedčili na podobné cestá. Takže verím, že vám bude chutiť, tak ako chutil mne!


Ingrediencie:

⇢ 2 - 3 vajcia
⇢ 3 a 1/2 PL trstinového cukru
⇢ 75g masla
⇢ 2 PL slnečnicového oleja
⇢ 4 prezreté banány
⇢ 1 ČL sódy bikarbóny
⇢ 5 PL múky

Postup prípravy:

1. Najprv si vyšľaháme vajcia s trstinovým cukrom a sódou bikarbónou.

2. Potom do zmesi pridáme roztopené (t.j. úplne tekuté) maslo a slnečnicový olej.

3. Banány si popučíme vidličkou a zamiešame ich do zmesi.

4. Na záver postupne pridávame po lyžičkách múku (ja som pri bezlepkovej verzii použila ryžovú), kým nám nevznikne hustejšie cesto - pozor, aby nebolo veľmi husté.

5. Pečieme v maslom vymastenej nádobke približne 45 minút vo vopred vyhriatej rúre na 175°C.


A tá vôňa! Kiežby sa aj tá dala odfotiť. Ja ho najviac ľúbim potretý Nugetou (#guiltypleasure) zapíjať so studeným mliekom na raňajky. Keď ho spravíte do bochníkovej formy na pečenie, ktorú ja nemám, môžete si ho nakrájať ako klasický toustový chlebík a dať na pár minút do hriankovača upiecť do chrumkava. Ak ho náhodou vyskúšate, dajte mi vedieť, ako vám chutil!

//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.