08 mája, 2019

Recept: Tofu na zelenine s jazmínovou ryžou

Sú jedlá, ktoré som si obľúbila teraz počas tehotenstva tak, že by som ich dokázala jesť stále dokola. Je ním aj dnešný recept, ktorý som si (opäť) vymyslela a obsahuje všetky suroviny, ktoré mi momentálne chutia najviac. Je to tofu na zelenine s jazmínovou ryžou, neviem ho totiž inak nazvať - umeleckejšie, haha. Je to jednoduchý recept, ktorý robievam pomerne často, ktorý obmieňam tým, že občas ho spravím s kuracími prsiami alebo pridám inú zeleninu (napríklad čerstvú papriku, jarnú cibuľku, brokolicu, zelenú fazuľku a podobne). A čo je hlavné, je jednoduchý a rýchly!


Ingrediencie:

⇢ neochutené tofu
⇢ biela fazuľa z konzervy
⇢ cesnak (množstvo podľa chuti)
⇢ paradajkový pretlak s kúskami paradajok
⇢ trstinový cukor (množstvo podľa chuti)
⇢ šťava z čerstvej limetky
⇢ olivový olej
⇢ omáčka Sriracha
⇢ čierne korenie
⇢ soľ

Postup prípravy:

1. Na panvici si na oleji a cesnaku opečieme tofu nakrájané na menšie kúsky.

2. Keď bude do zlatista opečené, pridáme k nemu bielu fazuľu z konzervy (najlepšie bez ochuteného nálevu - prípadne si ju prepláchnite) a pridáme soľ a mleté čierne korenie (ja používam mlynčekové).

3. Po chvíľke varenia pridáme paradajkový pretlak s kúskami celých ošúpaných paradajok a približne 1ČL pálivej omáčky Sriracha (podľa chuti - môžete aj vynechať).

4. Opäť povaríme a pridáme štipku trstinového cukru, pretože to zvykne byť kyslasté, kvôli tým paradajkám.

5. Na záver pridáme limetkovú šťavu podľa chuti, soľ a čierne korenie podľa potreby. Ja zvyknem dochucovať v priebehu celého varenia, haha. Necháme krátko zovrieť a podávame s jazmínovou ryžou.

Tip: Pri podávaní môžete ozdobiť nasekanou čerstvou petržlenovou vňaťkou alebo jarnou cibuľkou.


Snáď sa vám tento jednoduchý recept pozdáva. Vedela by som si ho predstaviť aj na spôsob kari so štipkou kari korenia a na zjemnenie pridať kokosové mlieko. Možností je plno, stačí skúšať, haha.

//Monika

Zverejnenie komentára

© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.