O MNE


V prvom rade Vás rada vítam na mojom blogu! Moje meno je Monika, mám 26 rokov a žijem v malom mestečku na západnom Slovensku. Od leta 2018 bývam v jednej domácnosti s mojim najlepším priateľom a manželom v jednom - Števim.

Od roku 2009 som päť rokov študovala na hotelovej akadémii v Nitre, kde som sa popri štúdiu dostala k blogovaniu, ktorým som vypĺňala voľný čas na internáte. Od módnych tipov, cez rôzne nápady ako si uľahčiť bežné fungovanie (a nie len dospievanie), cez cestovanie až po pečenie a príspevky o jedle, som si koncom roka 2013, čo bol aj môj maturitný rok, založila blog s názvom "Peonies and Cupcakes". Jeho názov symbolizuje to, čo mám rada - pivonky a kapkejky.

Keďže som narodená v znamená vodnára, čomu pripisujem nie len svoju kreatívnu stránku osobnosti, rozhodla som sa to využiť a zdieľať tu s Vami všetky vzácne myšlienky, ktoré mi prebehnú každý deň mysľou (a poviem Vám, že ich ani z ďaleka nie je málo, haha).

Som si vedomá toho, že nečakáte príspevky o pivóniach ako o kvetoch samotných, haha, botanik totiž nie som a rozlišujem ich iba podľa farby. V tomto prípade ide o akési synonymum toho, čo ma robí šťastnou - rodina a naši domáci miláčikovia, priatelia, pekné zážitky, tvorenie, cestovanie, móda a fotografovanie. Hľadanie pekného vo veciach každodenných.

No a čo sa týka kapkejkov, tak k tým som sa dostala úplne náhodou počas jednej teplej septembrovej noci ešte v roku 2013, kedy som večer v posteli hľadala nápady na tvorenie. Akosi som sa dostala k receptu na kapkejky u jednej z mojich obľúbených zahraničných blogeriek. Hneď na druhý deň som ich vyskúšala. Nevyzerali dokonalo, no aj napriek tomu všetkým chutili a spravili im takú radosť, že som si v ten deň povedala, že v ich pečení budem pokračovať.

A tak aj dnes, o pár rokov neskôr, ma stále pečenie kapkejkov a rovnako aj fotografovanie, cestovanie a ochutnávanie nových jedál či tvorenie baví, takže sa to tu pokúsim skĺbiť do niečoho, čo bude naďalej baviť nie len mňa, ale snáď aj Vás.

V lete 2019 čakáme prírastok a tak som sa rozhodla toto milé obdobie, ktorým tehotenstvo a príchod bábätka aj je, zdieľať aj tu na blogu. A možno aj niektorým, ktorí či už svoje bábätko čakajú alebo ho zatiaľ iba plánujú, z vás pomôcť zopár radami, ktoré sa mi na ceste k vytúženému bábätku osvedčili.

//Monika
© Peonies and Cupcakes | FOOD . LIFESTYLE . PHOTOGRAPHY. Design by FCD.